Extrém

11. července 2016 15:27

redakce Prima Lajk

VIDEO: Ostuda ruské tajné služby! Noví agenti slavili, přitom ale prozradili svou identitu a ztrapnili svou zem

Některými věcmi by se lidé zkrátka chlubit neměli.

Kde jsou ty časy, kdy se tajní agenti snažili být za všech okolnosti opravdu nenápadní a tajní? Asi to si nyní říkají ruské politické špičky a vedení tajné zpravodajské služby FSB. Právě ty totiž musí nyní řešit průser gigantických rozměrů. 50 nováčků zmiňované tajné služby se totiž rozhodlo oslavit svůj vstup do agentury způsobem, který se na agenty zrovna moc nesluší.

V ulicích Moskvy se totiž zapojili do šílené jízdy v terénních mercedesech. Místo toho, aby se snažili být nenápadní, jak se na agenty sluší, ovšem na kolemjdoucí troubili a pořvávali z oken. A aby toho nebylo málo, nechali se tito lidé, jejichž tváře a jména měly zůstat v utajení, několikrát vyfotit. Netrvalo pak dlouho a fotky i video z oslavy pak skončilo na internetu.

Ruské úřady proto nyní musí řešit mega skandál, k němuž se vyjadřují i ty největší armádní špičky. Bývalý generálmajor Alexander Michajlov tak tvrdí, že noví agenti svým nezodpovědným činem zradili svou vlast a kvůli prozrazení svých identit je považuje za zrádce. Zatím není známo, jaký trest si muži odnesou, vzhledem k odsoudivším reakcím jejich nadřízených i veřejnosti ale budou zřejmě pykat velmi tvrdě. Místo vyhřátého místa ve špičkové tajné službě tak budou možná nakonec rádi, když zde budou dělat uklízeče.

Sdílejte článek
Štítky trest Mercedes trapas oslava Rusko agent ostuda identita uklízeč

Přečtěte si také