Extrém

15. září 2017 13:29

redakce Prima Lajk

VIDEO: Potápěč nechápal, co se mu žralok obrovský snaží říct. Pak ale ryba popadla jeho ruku

Pravděpodobně byste se báli o svůj život, kdybyste během potápění potkali žraloka obrovského. Ti, kteří při potápění žraloky vyhledávají, tvrdí, že se není čeho bát.

Ačkoliv je žralok velrybí největší žijící zástupce žraloků na světě a dorůstá od osmi do osmnácti metrů, je to velmi poslušná ryba, která lidi nežere. Tenhle žralok je spíše přátelský a někdy se nebrání ani lidskému doteku.

Ve chvíli, kdy se ponořila skupina potápěčů v Roca Partida, která se nachází v blízkosti Socorro Island, se masivní ryba přiblížila ke skupině na pár metrů. Potápěči byli zvědaví a rybu si s úžasem prohlíželi. Ryba se zastavila na místě a za žádnou cenu nechtěla odplout pryč.

Skupina lidí si všimla, že má žralok okolo sebe obmotané velké lano. Kvůli tomu se nemohl dobře hýbat a pořád naléhavě hýbal ploutvemi.

Potápěči se vrátili na loď pro potřebné nástroje na odstranění lana a při druhém ponoru osvobodili uvězněného žraloka, který poslušně čekal na stejném místě. Díky kameře jednoho z potápěčů máme možnost podívat se na celou akci.


Přečtěte si také