Extrém

18. října 2016 17:18

redakce Prima Lajk

VIDEO: Rasista si odmítl objednat jídlo u muslima. Podívejte se, jak reagoval voják, co byl v restauraci s ním

Jak může rasismus ovlivňovat naše životy, ukazuje tohle podařené video z jedné restaurace, kde si mladý muž chtěl koupit jídlo, ale nakonec si to rozmyslel, protože by musel platit muslimovi.

Naštěstí se nejednalo o reálné video, ale podařený prank z pořadu What Would You Do americké televizní stanice ABC. Herec tu před nic netušícími lidmi předstíral, že si nechce objednat u muslima za kasou. Chtěl, aby jeho objednávku vyřídil někdo jiný. Voják, který scénu sledoval, se do problému vložil. Když se ho mladík zeptal, jestli náhodou proti muslimům nebojuje, voják odpověděl: „Teď ne, teď si objednávám sendvič.“ Scéna se vyostřila a voják po mladíkovi požadoval, aby si vzal brambůrky, které chtěl a okamžitě odešel. Mladík se ale nevzdával, tak mu voják řekl, ať vypadne a koupí si chipsy jinde. „Máš možnost si koupit brambůrky kdekoli jinde, stejně jako on má právo vyznávat svoje náboženství kdekoli. To je důvod, proč nosím uniformu. Aby mohl každý v téhle zemi žít svobodně,“ řekl voják.

Pak ale přišel natáčecí tým a odhalil vojákovi pravdu. Když mu moderátor řekl, že to, co udělal, bylo hrdinské, voják odvětil, že ne, že jen lidské.

V galerii najdete snímky vojáků před misí v Afghánistánu, během ní a po ní:

Sdílejte článek
Štítky jídlo Afghánistán restaurace brambůrky rasista jídlo restaurace American Broadcasting Company mise

Přečtěte si také