Extrém

23. června 2015 16:57

Lucie Průchová

VIDEO: Rok a půl stará holčička leze bez jištění po horolezecké stěně! Na matku chtějí volat sociálku!

Dítě je natočené na horolezecké stěně, která je vysoká 15 stop, což je přibližně čtyři a půl metru. Ne každý, kdo toto video viděl, je přesvědčen o tom, že je bezpečné.

Lidé na Facebooku se rozpoltili na dva tábory – první, kteří říkají, že je to super, že dcerku vedou už takto odmala k lezení a že je to úžasné. A druzí nadávají, že je to nebezpečné, že na rodiče zavolají sociálku, protože jsou nezodpovědní.

V klipu je vidět malé dítě, kterému je devatenáct měsíců a šplhá po horolezecké zdi bez jištění, nikde žádné postroje ani lana. Postupně vyleze až do výšky čtyř metrů.

Rachael Lee Farmer, matka dítěte, která nahrála video na své facebookové stránce napsala: „Je jí pouhých 19 měsíců a právě začíná na svislé stěně a pokračuje směrem k vrcholu. Z tělocvičny jsem ji musela odtáhnout násilím, ani po hodině nechtěla přestat s lezením!“

Matka reagovala na negativní připomínky na sociálních sítích: „Bylo to naprosto bezpečné, bezpečnější, než kdyby byla v postroji a na laně. Nejsem v lezení nováčkem a nikdy bych své dítě neohrozila. To znamená, že ji vždy budu podporovat v tom být nezávislá a silná, stejně jako je na tomto videu.“

Sdílejte článek
Štítky Facebook lano lezení sociálka bezpečný umělá stěna

Přečtěte si také