Extrém

23. března 2017 15:24

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šílené! Muž si přivázal k židli 100 balonků a chtěl letět Vzhůru do oblak. Svého pokusu ale ošklivě litoval

Jak si proboha myslel, že to dopadne?

Bizarní situace se stala už v roce 2015. Kanaďan Daniel Boria se totiž tak trošku vzhlédl v oblíbeném animovaném snímku Vzhůru do oblak, v němž dům hlavní postavy vzlétne za pomoci stovky balonů. On byl ovšem o něco skromnější, místo domu mu totiž stačila pouhá židle. Pořídil si proto stovku balonků, jež naplnil héliem a přivázal je k zahradní židli. Na tu si poté sedl a vydal se do oblak.

Daniel chtěl vzlétnout nad mraky a vidět, jak vypadá země z pohledu ptáka. Jeho pokus se mu ovšem malinko nevyvedl. Nejenže vzlétl daleko výše, než chtěl, ale vítr ho navíc zavedl daleko za plánovaný kurz. Muž se pak musel pomocí připraveného padáku dostat zpátky na zem.

Tam už ovšem na něj čekala policie, která ho zatkla za nepovolený vzlet a ohrožení leteckého provozu. V tu dobu se totiž v okolí Calgary nacházelo 24 letadel a sám Boria vyprávěl, že jeden z obřích Boeingů viděl na vlastní oči. Muž si pak za svůj experiment vyslechl u soudu krutý trest. Za nebezpečný vzlet a ohrožování provozu tak bude muset zaplatit pokutu v hodnotě necelého půl milionu korun. Boria pak uznal vinu a svůj další šílený pokus si už příště velmi dobře rozmyslí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také