Extrém

13. září 2018 19:44

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šokující záběry moře plného krve po masakru delfínů! Tohle drastické video zvládnou jen ti nejotrlejší

Lidé dokážou být krutí, ale tohle drastické masakrování už musí být příliš i pro ty nejbezcitnější jedince.

Na internetu se objevilo hrůzostrašné video, které zachycuje desítky delfínů ulovených na pobřeží Faerských ostrovů. Ti bojují o život, avšak marně. Jsou hromadně zabiti místními rybáři, kteří je nekompromisně rozřežou v místě mezi tělem a hlavou. Moře se tak během chvíle promění v krvavou lázeň. Když napíšeme, že na tyhle záběry rozhodně není příjemný pohled, budeme ještě hodně mírní.

Hromadné vraždy těchto savců jsou přitom součástí místního rituálu, který vznikl již v 16. století a nazývá se grindadráp. Tato ubohá vysoce inteligentní zvířata jsou při něm nahnána do plytké vody na břehu, kde jim rybáři do jejich dýchacích děr zapíchnou kovové háky a následně jim odříznou hlavy od těla. A právě v rámci tohoto šíleného rituálu bylo před několika týdny zabito více než 180 delfínů.

Podle konzervativní společnost Sea Shepherd, která tyto extrémně znepokojující záběry pořídila v obci Hvalvik v rámci kampaně Operation Bloody Fjords (Operace krvavé fjordy), bylo při tomto rituálu, letos již jedenáctém v pořadí, zabito 190 delfínů druhu plískavice běloboké. Zároveň tvrdí, že za posledních 50 let na Faerských ostrovech zabili více než 62 000 velryb a delfínů.

Skupina aktivistů bojujících za práva zvířat PETA poukázala ve svém prohlášení na neskutečné utrpení zvířat: „Velmi pomalu vykrvácí až k smrti. Masakrovány jsou celé rodiny a některé velryby celé hodiny plavou v krvi svých rodinných příslušníků. Velryby a delfíni jsou vysoce inteligentní stvoření, cítí bolest a strach úplně stejně jako my.“

Většina lidí při sledování podobných videí doslova trpí společně se zabíjenými živočichy. Nezdá se však, že by příslušné orgány měly v úmyslu tomuto vraždícímu rituálu zabránit. Mluvčí pro autonomní oblasti Dánska v deníku Mirror Online obhajovala tyto činy s tím, že jde o přirozenou součást života na Faerských ostrovech. Nevíme jak vy, ale nám tohle decimování zvířat, jak jej zachycuje následující video, opravdu za přirozené nepovažujeme. A mrtví delfíni určitě taky ne. No, posuďte sami.

Sdílejte článek
Štítky krev moře rodina Faerské ostrovy masakr delfín rituál Dánsko PETA Sea Shepherd Conservation Society

Přečtěte si také