Extrém

8. listopadu 2016 13:32

Tereza Javorová

VIDEO: Tohle je nejlepší scéna v historii dokumentů! Při strhující honičce, ve které leguánka honí armáda hadů, přestanete dýchat

Zapomeňte filmové blockbustery, které mají podle vás jistého Oscara. Tahle scéna natočená přímo v divoké přírodě se směle zařadila mezi nejlepší honičky v historii! Po celou dobu budete mít zatajený dech...

První epizoda seriálu Planeta Země od BBC diváky naprosto šokovala. A to díky strhující scéně malého leguána mořského, který prchá před doslova armádou hadů na Galapágách. Smrtící závod má vše, co má správná filmová honička mít – napětí, podmanivou hudbu, strach i famózní finále.

Dokument má tak spíše atributy hollywoodského trháku a diváka dokáže fantasticky vtáhnout do děje. Efekt navíc umocňuje to, že se drama neodehrává v kulisách, ale v divoké přírodě a malému leguánovi jde opravdu o život.

Pokud se bojíte hadů, dramatické scény naplní vaše noční můry. Dokument navíc skvěle komentuje přírodovědecká legenda a moderátor David Attenborough, který je s pořadem neodmyslitelně spjatý.

Podívejte se na tu nejlepší napínavou scénu, jakou jste kdy viděli:

Jak to vypadá, když se zvířata leknou? Podívejte se do galerie:

Sdílejte článek

Přečtěte si také