Extrém

27. července 2015 11:42

redakce Prima Lajk

VIDEO: UFO nebo nebeský portál? Pulzující temný prstenec proletěl na nebi a způsobil paniku

Jednou to přijít muselo. Invaze z vesmíru nastala!

O víkendu se na YouTube objevilo video podivného kruhu, který proletěl nad britským Nottinghamem. A hned si získalo oprávněnou pozornost. Kruh byl ostře ohraničený a vznášel se vysoko pod oblaky, což zaznamenalo mnoho vyděšených svědků. Hned se začaly rojit různé teorie, některé celkem úsměvné.

Mohlo by jít o špatně maskovaný létající taliř nebo portál, který kdosi otevřel do jiné dimenze. Pak přišli někteří s myšlenkou, že by mohlo jít o ptáky nebo hmyz. Ale proč placatý prstenec, dává to smysl? Samozřejmě že nedává...

...vysvětlení je totiž to nejjednodušší možné. Jde o kouřový kruh, vzniklý výbuchem elektrického transformátoru. Havárie transformátorů bývají hodně rychlé, takže doslova vybafnou k oblakům výrazně černý a dobře viditelný kouř, podobně jako když kuřáci zkoušejí vytvořit kroužek z cigaretového dýmu.

Na internetu je k vidění spousta obdobných videí (např. zde nebo zde) a vždy někde v blízkosti jevu zaznamenali výchuch elektrického transformátoru, takže pokud chcete věřit, že jde opravdu o UFO, pak byste měli přijít s teorií, jak přílet emzáků souvisí s haváriemi na elektrické rozvodné síti.

Kouřové kruhy vydrží v atmosféře překvapivě dlouho a rozptýlí je jenom silný vítr. Vzniknou rychlým vypuštěním kouře z úzkého otvoru, jakým je třeba hlaveň nebo jícen sopky. Vzduchem mohou cestovat mnoho kilometrů.

Sdílejte článek
Štítky rychlost havárie YouTube Nottingham YouTube elektrický

Přečtěte si také