Extrém

25. února 2015 13:00

Gabriela Gabrielová

VIDEO: Věděl jsem, že je zle, líčí Lebduška ze zpravodajství Primy telefonát vraha

Masakr v Uherském Brodě, při němž zemřelo osm lidí i útočník, kriminalisté nepamatují. Velkou roli v případu sehrál i vrahův zřejmě poslední telefonát, který směřoval na Krimi linku TV Prima. Hovor přijal šéf krajských štábů TV Prima Pavel Lebduška.

"Ve chvíli, kdy jsem pochopil, že ten člověk je na tom psychicky špatně, což bylo zřejmé podle toho, jak mluvil a zhluboka dýchal, tak jsem věděl, že je zle a že budeme muset spolupracovat s policií," líčí Pavel Lebduška, který o klíčovém telefonátu promluvil nejen v českých a světových médiích, ale i v úterních Zprávách FTV Prima.

"Ten muž nejdřív říkal, ať přijedeme do Uherského Brodu a něco si natočíme. Já jsem chtěl vědět co, a to byla jediná věta, kterou dal dohromady – že má u sebe pistoli, že má rukojmí, že mu ubližují lidé a úřady to neřeší, a že on to vyřeší po svém.

Celý případ TV Prima dál sleduje. Selhala policie, když nechala zraněné čekat na zásah? Přežili by někteří, kdyby policie zneškodnila včas pachatele? Odpovědi přinesou v 17.30 Odpolední zprávy a Miniduel, a také zpravodajská hodina, která startuje v 18.55 na Primě.

Speciál Krimi zprávy PODÍVEJTE SE:

Sdílejte článek

Přečtěte si také