Extrém

5. prosince 2014 09:50

Táňa Sáblíková

Víte, jak na kocovinu? 5 zaručených vyprošťováků!

Víkend se blíží, stejně jako vánoční večírky a Silvestr. A tak není od věci připomenout, co všechno zabírá zaručeně na kocovinu! Naše rady se vám určitě budou v právě začínajícím prosinci hodit!

Ranní kocoviny pro prohýřené noci nebývají zrovna tím správným společníkem, a tak se jich chceme co nejrychleji, tzn. nejefektivněji zbavit! A co tedy na žaludek na vodě a urputnou bolest hlavy pomáhá?

1. Polévka

Někdo doporučuje česnečku, někdo silný vývar, pravdou je, že do žaludku je potřeba po prohýřené noci něco teplého. Vodu proto nedoporučujeme.

2. Kyselost je přítel

Okurky, zavináč, utopenec, prostě nějaký ten „hnus“ dokáže napravit žaludek opravdu dokonale. A pokud nezvládáte do sebe dostat nic pevného, můžete zkusit kyselý lák z okurek nebo třeba smíchaný ocet s vodou.

3. Fast food

Hodně lidí prostě vyrazí ven do nejbližšího rychlého občerstvení a objednají si hamburger, který do sebe i přes sebezapření hodí. Protože vědí, že i když na to nemají absolutně chuť, pomůže jim to.

4. Studená sprcha

V případě, že do sebe opravdu nic nedostanete, postavte se pod sprchu a pusťte si nejprve teplou vodu a postupně, jak se budete probírat, přecházejte na studenější a studenější.

5. Chemie

Pokud raději věříte práškům, zobněte si acylpyrin, paralen, rozpusťte si do vody vitamíny – nejlépe vitamin B a C nebo hořčík. Pokud se dostanete až do lékárny, najdete tam i specializované přípravky na kocovinu. Ten nejúčinnější ale je zatím v laboratoři a vědci ho zkoumají na myších. Jaký je? To už vědí naši kolegové z Prima Zoom:

Mohlo by vás ještě zajímat: