Extrém

8. září 2015 11:06

redakce Prima Lajk

Vrah lva Cecila konečně promluvil: Proč proklínaný zubař zabil krále zvířat?

Zubař Walter Palmer, který na konci července ulovil oblíbeného lva Cecila v parku v Zimbabwe, se poprvé sešel s novináři a rozmluvil se o tom, co provedl. Do detailů o zabití se mu ale moc nechtělo. Navíc mu hrozí, že mu to Zimbabwe ještě spočítá.

Palmer tvrdí, že lov byl úplně legální, protože lva zabil mimo hranice parku a navíc šípem. Ať už zákony porušil, nebo ne, zvedla se proti němu vlna nevole a protestů, kde mu lidé dali najevo, jak moc ho za zavraždění lví celebrity nenávidí. Na dveře mu dokonce nalepili ceduli s nápisem: Shnij v pekle.

„Lov v Zimbabwe byl úžasný a vždycky jsem ctil zákony země, ve které jsem byl,“ řekl Palmer, který se po celý rozhovor vyhýbal přiznání viny a odvolával se na legalitu lovu lvů, pokud splníte podmínky dané státem Zimbabwe. K rozhovoru si přizval i poradce, který zastavoval jak novináře, tak Palmera, pokud by mělo dojít k nějakému výraznému odhalení, jako třeba v případě detailního popisu Cecilovy smrti.

Stejně tak se Palmer nechtěl vracet k předchozím lovům v Zimbabwe. Byl opatrný i ohledně ceny, jakou za lov zaplatil. Popřel, že by utratil 50 tisíc dolarů, ale nebyl ochotný říct, jestli zaplatil méně nebo více. Rozhovor náhle ukončil, ale ještě se stihl rozmluvit o výhružkách, které dostával nejen on, ale i jeho manželka a dcera.

Někdy byly dost nevybíravé a přály mu smrt. Bezpečnost mu v době největšího odporu zajišťovala policie. Zubař se teď po několika týdnech klidu v rodinném kruhu chce vrátit ke své profesi zubaře, protože si to přejí jeho zaměstnanci i pacienti…


Přečtěte si také