Extrém

14. června 2015 16:27

Barbora Koukalová

To vypadá na průšvih: Anglický akvapark nařídil na jeden den ženám muslimské burkiny

Měl to být večer věnovaný muslimským ženám, ale vyvolalo to hodně hněvu. Akvapark v anglickém městě Stoke-on-Trent nařídil všem ženám, které přišly během toho dne do akvaparku, aby se patřičně zahalily a oblékly burkiny. Kdo neposlechl, nebyl vpuštěn.

V britském městě Stoke-on-Trent v hrabství Staffordshire teď není úplně veselo. Místní akvapark se totiž rozhodl, že vyjde vstříc tamní muslimské komunitě a zařídí pro ně speciální koupací den.

Muslimské ženy totiž i k vodě chodí patřičně zahalené a koupou se v něčem, co dostalo název burkiny, od slova burka a bikiny.

Jenže kdokoliv, kdo do akvaparku ten den vešel, se musel podřídit nařízení a ženy nesměly jít do vody v "západních" plavkách, na které jsou zvyklé. Buď se také zahalily, nebo musely akvapark opustit.

Během dne věnovaného muslimským ženám byly přítomny jen ženy-záchranářky a z části akvaparku byla udělána pro tuto příležitost modlitební místnost.

A místní jsou, mírně řečeno, trochu nazlobení. Ale nejen kvůli pravidlu zahalit se do vody, ale i proto, že vedení akvaparku prý dopustilo náboženskou segregaci a vyvolalo tím další napětí.

Samotné vedení parku se totiž ke skandálu postavilo docela nešťastně a vydalo prohlášení, kde se píše: "Jsme rádi, že se přizpůsobíme každému požadavku našich hostů, i když jsou jakkoliv rozmanité. Tato akce byla pouze pro ženy a neměla nic společného s náboženskou otázkou."

Pak se ale odmítnuté Britky správně ptají, proč nebyly vpuštěny ve svých plavkách, když to byla jen otázka ženství a nikoliv náboženství. Akvapark se brání tím, že se jednalo o soukromou akci, ale to dle návštěvníků nebylo nikde uvedeno.

Kde je tedy pravda, to se těžko dozvíme.

(bk)

Sdílejte článek
Štítky plavky aquapark akvapark Staffordshire

Přečtěte si také