Extrém

16. března 2015 14:13

Lucie Průchová

Vysokoškolský student zemřel poté, co vypil 25 panáků vodky kvůli sázce!

Humberto Moura Fonseca (23) se zúčastnil party na Univerzitě Julia de Mesquita v Bauru v Brazílii, kde se skupina mladých lidí rozhodla soutěžit, kdo vypije nejvíce panáků za méně než 60 sekund.

V průběhu soutěže se ale udělalo třiadvacetiletému muži špatně a pak se náhle zhroutil.

Byl převezen do nemocnice, ale po cestě zemřel. U šesti ostatních studentů se také prokázala otrava alkoholem a tři z nich jsou nyní na jednotce intenzivní péče.

"Všichni jsme se skvěle bavili a někdo, nevím už, kdo to byl, přišel s nápadem že budeme soutěžit, kdo toho víc vypije. Věděl jsem, že tohle je moc, nic by mě nedonutilo vypít takhle narychlo pět panáků, natož 25! Ale Humberto a ostatní do toho šli,“ řekl jeho přítel Rodrigo Pancetti. „Na Facebooku má citát, motto od ruského básníka Vladimíra Majakovského, které říká, že je lepší zemřít z vodky než z nudy. Nikdy jsem si nemyslel, že by se to stalo realitou. Předpokládali jsme, že to bylo proto, že byl opilý, ale pak, když se udělalo špatně i dalším šesti studentům včetně vítěze, zavolali jsme sanitku.“

Podle mluvčí nemocnice měli všichni otravu alkoholem a jsou v kritickém stavu, tři jsou stále na jednotce intenzivní péče.

A policie tvrdí, že se snaží najít viníka vraždy! „Dva studenti čtvrtého ročníku univerzity byli zatčeni, že tuto akci uspořádali a tím potenciálně způsobili smrt mladého studenta," uvedl policejní mluvčí.

„Velice nás mrzí smrt tohoto mladého muže a vyjadřujeme naši upřímnou soustrast celé rodině a přátelům,“ doplnil zdroj z univerzity. „Chtěli bychom připomenout studentům, že pití alkoholu na univerzitě je zakázáno.“


Přečtěte si také