Extrém

6. listopadu 2015 21:22

Lenka Zajícová

Z toho mrazí! Rodiče ukázali snímky batolete, které se oběsilo na šňůře od žaluzií. Zázrakem ho však vzkřísili!

Opravdu děsivé snímky chlapce, který visel na šňůře u okna, uveřejnila rodina několik let po incidentu. Snímky byly pořízeny z videozáznamu, který pořídila Nicky Walla, matka malého chlapce.

Ta v osudný okamžik držela kameru a natáčela své dva mladší syny v chodítku. Když si šla pro telefon, zaměřila hledáčkem i svého staršího syna Gavina, jak bezvládně visí u okna s šňůrou od žaluzií kolem krku. Celý incident se údajně stal do pěti minut.

Ihned ho začala s manželem a chůvou oživovat. Naštěstí se to podařilo a chlapec začal opět dýchat. Ten den se zcela určitě podruhé narodil. 

Od té doby rodiče malého Gavina bojují za to, aby o nebezpečí žaluzií věděla i široká veřejnost.

Ještě před nedávnem „zabíjely“ v USA průměru jedno dítě měsíčně. Nyní se však podle bezpečnostních norem musela délka zkrátit, aby se předešlo těmto tragédiím. 
 “Než se nám celá příhoda stala, vůbec by nás nenapadlo, že je to vůbec možné. Následně jsme začali vyhledávat informace podobných incidentů a zjistili jsme, že se to stává neustále. Jen my jsme jedni z těch, kteří měli štěstí a o své dítě nepřišli.” Gavin má dnes dalších šest sourozenců a na osudný den si nevzpomíná. Žádné zdravotní problémy naštěstí nemá.


Přečtěte si také