Extrém

27. července 2015 10:53

redakce Prima Lajk

Z TOHO MRAZÍ: Satanova socha za 100 tisíc dolarů prý propaguje toleranci

Mysleli jste si, že satanismus je věcí hororů? V americkém Detroitu o víkendu odhalili na předem utajovaném místě sochu ďábla s křídly, kozí hlavou a pentagramem na čele!

Původně měla socha zobrazující lucifera, k němuž vzhlížejí dvě malé děti, stát v oblíbené detroitské restauraci. Na jejího majitele ale čekaly výhružky, tak se rozhodl, že od smělého plánu upustí. Členové satanského chrámu se proto rozhodli sochu slavnostně odkrýt na méně exponovaném místě.

Na ceremoniál se prodávaly lístky. V nabídce byly i VIP vstupenky s možností pořídit si fotografie a získat plakát k akci. Lístky si koupili i lidé, kteří proti satanistům protestují! Organizátoři ale překvapivě tvrdí, že nepropagují uctívání ďábla, ale individualitu, soucit a světonázor, který se liší od křesťanství a konzervativního životního stylu..

Plakát k odhalení satanské sochy

Církev má prý v Detroitu silné zázemí s dvěma sty členy, proto se rozhodla, že sochu odhalí zde. Jenže po restauraci odmítl pronajmout prostor další podnikatel, když se dozvěděl, o jakou sochu jde. Původně se domníval, že se jedná o nějakou církevní akci, netušil, že se mu na pozemku sejdou satanisté. Vrátil jim tak poplatek ve výši tří tisíc dolarů a luciferovi následovníci museli hledat jiné místo.

Sochu se nakonec v Detroitu odhalit podařilo, i když ne na veřejně dostupném místě. Ale bronzový dábel by tady zůstávat neměl. Uctívači belzebuba soše naplánovali budoucnost mimo velké město a chtějí ji vztyčit před vládní budovou v hlavním městě Arkansasu, Little Rocku...

Takhle socha vypadá a možná bude stát na ulici všem na očích.


Přečtěte si také