Extrém

4. září 2014 15:00

Lenka Zajícová

Z toho vás zamrazí. Duchové dětí bez očí straší v anglickém hrabství.

Staffordshire: Obyvatelé anglického hrabství se vzpamatovávají z několika děsivých zážitků. Historie se opakuje.

Děti bez očí, děti s černou duší nebo s očima bez bělma a panenek. Právě s těmito duchy se setkávají lidé bydlící v Staffordshire. Svědectví ženy, která kráčela alejí se svou malou dcerkou, je více než děsivé.

„Slyšela jsem zoufalý křik, ale nikoho neviděla. Pak jsem v dálce zahlédla dítě. Běžela jsem k němu a uviděla malou holčičku. Ta si zakrývala oči dlaněmi. Vypadala, že si hraje, nepůsobila vystrašeně. Přistoupila jsem k ní a zeptala se, zda se ztratila. Nemohlo jí být víc než deset. Pohnula ručičkama a připažila, náhle jsem se zděsila. Místo bělma měla jen černo. Přesto působila, že se na mě dívá. Rychle jsem chytla svoji dceru, ale vtom dívka zmizela.“

Právě těmto dětem, které se zjevují v Staffordshire, se věnuje Lee Brickley (28). Již v dětství ho zaujalo vyprávění jeho tety, která měla v osmnácti podobnou zkušenost jako zmiňopvaná žena, která nechce být jmenována. Děti bez očí jsou fenomén, o kterém se mluví po celém světě. Převážně pak v USA jsou nejčastěji viděny ve skupinách, kde stojí u dveří domů a žádají o povolení vstoupit.

Sdílejte článek
Štítky duch oči anglický

Přečtěte si také