Extrém

17. dubna 2016 10:47

redakce Prima Lajk

Za peníze si MŮŽETE koupit štěstí! Musíte je ale utrácet správně. Víme, jak na to…

V naší konzumní společnosti pořád platilo, že za peníze si štěstí nekoupíš, ale vědci z Cambridge to teď vyvracejí. Peníze vám prý štěstí zařídit mohou, ale musíte vědět, jak s nimi naložit.

Vědci zkoumali 625 lidí po dobu půl roku. Ti dohromady uskutečnili 76 800 peněžních transakcí. Vědci si pak vzali jejich účty a začali zkoumat, za co lidé utráceli. Ještě před tím si ale výzkumný vzorek rozdělili do skupin podle typů povahy od introvertů po extroverty a nákupy do 59 kategorií.

Tak mohli zkoumat, za co třeba extrovertní lidé utrácejí nejvíce. Pochopitelně jim vyšly bary. Extroverti si návštěvy v nich dopřávali mnohem častěji než introverti. Zodpovědní lidé zase utráceli vysoké sumy za fitness. To ovšem ještě nebyl konec, protože následoval dotazník, který se ptal na to, v jaké kategorii se lidem líbí utrácet. Porovnání reálných útrat s přáními potom dalo lidem vědět, za co by měli utrácet, pokud chtějí být šťastní. Podle vědců tak správné utrácení peněz může vaší duševní pohodě prospět stejně jako dobrá práce, přátelé nebo láska.


Přečtěte si také