Extrém

18. července 2015 16:20

Michal Chalupa

Začaly nový život bez toaletního papíru: Půjdete do "převratného" utírání na záchodě také?

Je toaleťák opravdu nezbytný? Celkem pekelná diskuze se rozjela na webu Huffington Post a výsledkem je celkem šokující zjištění. Některé „moderní“ ženy už toaletní papír nepoužívají!

„Toaletní papír není nutný a jeho používání je zbytečné,“ tvrdí Mikala Earley z amerického státu Idaho. A proč? Jeho výroba je totiž nešetrná k přírodě kvůli přehnanému kácení stromů a bělícím oxidu siřičitém, který se z kanalizace dostává do řek a škodí. Navíc je báječné ušetřit těch 150 dolarů, které hygienická vymoženost ročně stojí. S manželem se tedy rozhodli používat textilie, které posléze perou v pračce.

Do diskuze se připojila i Angela Davis, která se svou rodinou podstoupila nezvyklý experiment. Obdobně jako v předchozím případě začali při utírání používat látku, tentokrát flanelové hadříky. Ty po použití skladovali v jakési bedničce a jednou za 2–3 dny je přeprali. A prý se zápachem není problém! Další žena, Kanaďanka Kathleen Quiring, se inspirovala u dětských plínek, používá kousky deky a říká: „Zjistila jsem, že když mohou dětské výkaly řešit látkové plenky, neměl by být problém ani u dospělých.“ Ta pro změnu pere jednou týdně. Co na to říkáte?

Sdílejte článek

Přečtěte si také