Extrém

5. května 2015 11:42

Lenka Zajícová

Žádný sex nebude! Zní nové pravidlo střední školy v USA, kde se rozmohly chlamydie

Školní řád zní jasně. Nechodit pozdě, dělat úkoly, nešikanovat, neopisovat… Pravidla, která jsme se všichni v dobách povinné školní docházky snažili neúspěšně dodržovat, jsou na americké střední škole obohacena o zákaz sexu. Ten byl vyhlášen poté, co se u školáků rozmohla sexuálně přenosná choroba.

Texas, USA: Vedení střední školy v městě Crane se rozhodlo, že vezme závažnou situaci do svých rukou a zaslalo žákům i studentům dopis, aby je informovalo o alarmujícím počtu studentů, kteří vyhledávají pomoc středoškolské lékařky, jelikož se u nich vyskytla tato infekce. V dopise dále žádají školáky, aby na nějakou dobu přestali být sexuálně aktivní, nebo minimálně dbali na řádné používání prezervativů. Nyní je prý touto nemocí nakaženo až 10 % studentů. Škola dále uvedla, že od příštího roku přidá do povinné výuky předmět Lidská sexualita.To by prý mělo výrazně zabránit sexuální aktivitě u mladistvých. Myslíte si, že to zabrání v tom, aby si studenti po vyučování přestali hrát na doktory? Snad, ale velkou šanci tomu nedáváme.

Co to je chlamydie a proč ji nechceš dostat: Chlamydie jsou malé organismy, které máme všichni spojené s pohlavně přenosnou nemocí. Mají však i svoji plicní formu. Jen chlamydia trachomatis je příčinou sexuálně přenosných onemocnění. Objevuje se mimo jiné i ve formě, která způsobuje záněty spojivek, ve vzácných případech vede k oslepnutí. Lékaři často o pohlavní formě nemoci mluví jako o civilizační chorobě, protože postihuje přibližně 15 % žen. Může negativně ovlivnit plodnost a u těhotných žen způsobit potrat.

Sdílejte článek