Extrém

4. prosince 2014 14:50

Táňa Sáblíková

Záhady mozku: Kde máme centrum rozkoše? A jaká centra pracují u žen při orgasmu?

„Na svém muži miluji jeho sexy mozek,“ nechala se slyšet Petra Paroubková. Všichni se smáli, jak může být mozek sexy? Nyní těmto posměváčkům ale úsměv asi zmrzne na rtech, mozek totiž je opravdu největším sexuálním orgánem!

Centra rozkoše jsou v mozku totiž daleko větší, než se původně myslelo. A hlavně centrum rozkoše, a tedy i sexu, leží prý úplně jinde, než si vědci původně mysleli. Mozek je rozdělen na dvě hemisféry, přičemž levá hemisféra je nejaktivnější při vybavování si šťastných vzpomínek nebo meditování. Dalo by se tedy předpokládat, že by měla být také centrem rozkoše. Vědeckou premisou totiž bylo, že štěstí a rozkoš spolu korespondují a vzájemně souvisejí. Umístění rozkoše a štěstí blízko sebe ale studie vyloučily! Během rozkoše při sexu je totiž aktivnější pravá hemisféra.

Také mužský a ženský orgasmus je mozkem vnímán jinak. Například u žen je během orgasmu aktivováno téměř třicet různých center – emoční, centrum bolesti, dotyku, prožitku, paměti nebo uspokojení.

Vědci ale nestudovali jen uložení rozkoše, ale také to, zda můžou v mozku lokalizovat centrum zla! A to se jim opravdu povedlo, podrobně se tím zabývali naši kolegové z Prima Zoom:

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také