Extrém

18. června 2015 11:39

Lenka Zajícová

Zázrak! Odvržená holčička s genetickou vadou přežila díky dědečkovi. Neuvěříte, čím ji krmil!

Novorozenec starý 14 dnů se dostal do nemocnice v Indii poté, co holčičku odvrhla její matka kvůli její výjimečné chorobě – genetické vadě pokožky. Kůže holčičky je extrémně tenká z důvodu absence tukových buněk.

Přestože rodiče malé dívenky, 25letá Mamata a stejně starý Ajay Dode, se odmítli o dívku starat, ujal se jí dědeček. Ten však nemohl dívku 14 dní dopravit do nemocnice z důvodu velké vzdálenosti, do té doby ji krmil kozím mlékem. Dívenka zázrakem přežila a nyní je v péči lékařů.

Když k nám dívenku dovezl její dědeček, byla dehydrovaná, hned jak se zotaví, začneme s léčbou,“ řekla doktorka Minnie Bodhanwala.

Všichni v naší vesnici se podívali na moji vnučku a utekli. To byl důvod, proč se dítěte zřekla moje dcera. Já to ale neudělám, je to lidská bytost a vychovám ji sám,“ prohlásil dědeček malé holčičky, která ještě nemá jméno. Holčička, která je nyní v inkubátoru, by měla být z nemocnice propuštěna za dva měsíce. Vedení místní nemocnice společně s americkou charitativní organizací Give a chance slíbili, že náklady za léčbu uhradí.

Sdílejte článek
Štítky nemocnice Indie léčba zázrak vada krmit Minnie Bodhanwala

Přečtěte si také