Extrém

18. května 2015 12:55

Lucie Průchová

Zemřela žena, která byla po brutálním znásilnění čtyřicet dva let v kómatu

Zdravotní sestra Aruna Shanbaug byla v roce 1973 znásilněna a brutálně škrcena řetězem nemocničním pracovníkem. Od té doby ležela v nemocnici na přístrojích.

Při napadení utrpěla těžké poškození mozku, ale byla udržována ve vegetativním stavu. Její případ vyvolal celostátní debatu o eutanazii, o které indické zákony do té doby nechtěly ani slyšet.

Novinářka a přítelkyně Aruny Pinky Virani sepsala petici za ukončení její „násilné výživy“ a podala případ k soudu se slovy: „Soud by měl ukončit její nesnesitelná muka.“ Indický nejvyšší soud však její návrh zamítl.

V noci z 27. listopadu v roce 1973, ji napadl sanitář Sohanlal Bhartha Walmiki. Škrtil ji řetězem na psa a při tom ji brutálně znásilňoval. Dušení jí trvale poškodilo mozkové buňky, ale bohužel přežila!

I když Walmikiho chytili, odsoudili ho pouze na sedm let, a to za loupež a pokus o vraždu, zatímco jeho oběť byla nucena strávit zbytek svého života v paralyzovaném stavu v nemocnici.

Walmiki se po odpykání trestu odstěhoval do Dillí.

Nyní už má Aruna Shanbaug konečně klid, minulý týden dostala zápal plic a na jeho následky zemřela, bylo to pro ni vysvobození z jejího dlouholetého utrpení.

Její případ se stal hlavním bodem v kampani pro eutanázii v Indii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také