Extrém

10. května 2015 13:00

Lenka Zajícová

Žena porodila dvojčata. Každé má jiného otce. Jak je to možné?

Soud v americkém státě New Jersey rozhodl, že matka, která před několika měsíci porodila dvě dcery, bude dostávat alimenty od dvou různých mužů. Děvčátka totiž mají dva tatínky.

Matka dětí nechce být jmenována, a tak ji média uváději jen iniciálami TM. Žena je aktuálně svobodná. Ani jeden z partnerů s matkou nežije. TM se přiznala, že měla sex s oběma muži jen dva dny za sebou. Kdo je otcem dětí netušila, a tak její partneři museli podstoupit test otcovství. Díky nim se TM zapsala do historie.

Každé dítě má totiž jiného tatínka. Bohužel ani jeden z nich není zbohatlík. Žena totiž minulý týden vysoudila výživné na děti v hodnotě jen 18 dolarů a 23 dolarů na týden.

Ojedinělý případ může nastat, pokud má žena během ovulace styk se dvěma partnery. Když při ovulaci vyprodukuje dvě vajíčka a bude mít dva partnery po sobě, pak může být každé vajíčko oplodněno semenem jiného muže. Možná je taky situace, kdy žena na začátku těhotenství má ještě další ovulaci a druhé vajíčko oplodní jiný partner.

Pikoška na závěr: Podobně neobvyklá situace se stala manželům Grovenburgovým z amerického Arkansasu v roce 2009. Žena otěhotněla týden a půl poté, co zjistila že už těhotná je. Obě děti byly donošeny a narodily se císařským řezem. Otcem byl manžel rodičky.