Extrém

18. listopadu 2015 15:22

Lenka Zajícová

Žena se nechala sterilizovat. Proč? Kvůli synovi a tlaku okolí!

Beth Burton celý život doufala, že bude mít velkou rodinu. O to víc se těšila na příchod svého syna. Osud si pro ni však přichystal jiný plán.

Když byly malému Michaelovi dva roky, uvědomila si Beth, že s ním něco není pořádku. Lékaři její obavy potvrdili, Michael má Aspergerův syndrom. Je to celoživotní hendikep spojený s autismem.

Michael má především velký problém se sociálním chováním a komunikaci.

Když bylo Michaelovi osm, vyhrožoval, že se zabije. U krku si držel nůž tak těsně, že si poranil žíly a začal krvácet. Následně dal matce obrázek, na kterém detailně nakreslil, že v případě, že bude mít další dítě, tak ho zabije.

Když nekreslil sadistické obrázky, dělal třeba díru do zdi, ze které odpadával cement a on ho jedl. Ten zvuk ho hrozně rozesmával. Stále se hihňal. Začala jsem se ho bát.“ Nyní se snaží Beth pomoci svému synovi, aby mohl žít v rámci možností normální život. Rozhodla se však, že podstoupí sterilizaci. O další dítě by se příliš bála. Chování Michaela je totiž nevyzpytatelné a tlak okolí příliš velký. "Lidé si myslí, že chování mého syna je odrazem mé výchovy, ale tak to není. Jsem bezradná," sdělila matka britským médiím své trápení a chce, aby si lidé uvědomili, že ne za vše, mohou rodiče.

Sdílejte článek
Štítky obrázek

Přečtěte si také