Extrém

17. května 2015 13:06

Lenka Zajícová

Ženu opustil manžel, když porodila postižené syny. Aby je uživila, sama trpěla hladem. Pak však nastal nečekaný zvrat

S Ma Zhiqiu z Číny se život nemazlil. Před jednadvaceti lety předčasně porodila dva syny. Oba bohužel trpěli silným autismem a slabým srdcem. Krátce po porodu ji opustil manžel, protože se nedokázal smířit s postižením svých dětí.

Zhiqiu se tak musela starat o syny sama. Začátky musely být neskutečně náročné. Aby syny uživila, musela matka dávat děti na hlídání sousedům a odcházet za prací. Zhiqiu chodila uklízet do místní fabriky. Brala si hned několik směn za sebou, aby se mohla vracet k hladovým dětem, které viděla jen pár hodin denně. Takový život žila 10 dlouhých let od doby, co jí došly naspořené peníze. Zhiqiu se ale nevzdávala a veškerý volný čas věnovala synům. Starala se o staršího Hanguina, ten již od puberty vážil kvůli onemocnění přes 200 kg a manipulace s ním byla velice náročná. Mladší Yuanjun byl samostatnější, toho vedla od mala ke zpěvu, který si velice oblíbil.

Společná píle se opravdu vyplatila. Yuanjun se před několika lety zúčastnil mezinárodní pěvecké soutěže, kterou vyhrál! Od té doby cestuje po Číně a stává se z něj celebrita. Zpívá dokonce ve třech jazycích. Mimo čínštiny a ruštiny, zpívá i v italštině.

Ale nejen on se stal celebritou. O jeho matce Zhiqiu, které si všimla zahraniční média, se začalo psát po celém světě. Přestože Zhiqiu již nemusí chodit do práce každý den, a může se tak věnovat druhému synovi, zůstává stále neskutečně optimistická a skromná. „Neměnila bych svůj život za nic na světě. 20 let jsem budovala rodinu, a snažila být se řádnou matkou pro své syny. Oni mi dávají energii a sílu bojovat, jim patří celé díky.“ Řekla Zhiqiu, pro kterou život v luxusu nic neznamená. „Hmotné dary nejsou nic pro mě,“ dodala a svými slovy dojala celý svět.

Manipulace s Hanguinem je velice náročná

Sdílejte článek
Štítky Čína

Přečtěte si také