Mateřská láska nezná mezí
Autor: Mirror Mateřská láska nezná mezí

Ženu opustil manžel, když porodila postižené syny. Aby je uživila, sama trpěla hladem. Pak však nastal nečekaný zvrat

lenizajicova. Publikováno: 17.05.2015
S Ma Zhiqiu z Číny se život nemazlil. Před jednadvaceti lety předčasně porodila dva syny. Oba bohužel trpěli silným autismem a slabým srdcem. Krátce po porodu ji opustil manžel, protože se nedokázal smířit s postižením svých dětí.

reklama

Zhiqiu se tak musela starat o syny sama. Začátky musely být neskutečně náročné. Aby syny uživila, musela matka dávat děti na hlídání sousedům a odcházet za prací.

Zhiqiu chodila uklízet do místní fabriky. Brala si hned několik směn za sebou, aby se mohla vracet k hladovým dětem, které viděla jen pár hodin denně. Takový život žila 10 dlouhých let od doby, co jí došly naspořené peníze. Zhiqiu se ale nevzdávala a veškerý volný čas věnovala synům.
Starala se o staršího Hanguina, ten již od puberty vážil kvůli onemocnění přes 200 kg a manipulace s ním byla velice náročná. Mladší Yuanjun byl samostatnější, toho vedla od mala ke zpěvu, který si velice oblíbil.

Dojemné, že?  Foto:


Společná píle se opravdu vyplatila. Yuanjun se před několika lety zúčastnil mezinárodní pěvecké soutěže, kterou vyhrál! Od té doby cestuje po Číně a stává se z něj celebrita. Zpívá dokonce ve třech jazycích. Mimo čínštiny a ruštiny, zpívá i v italštině.

Mateřská láska nezná mezí
Autor: Mirror Mateřská láska nezná mezí

Mateřská láska nezná mezí Foto:


Ale nejen on se stal celebritou. O jeho matce Zhiqiu, které si všimla zahraniční média, se začalo psát po celém světě. Přestože Zhiqiu již nemusí chodit do práce každý den, a může se tak věnovat druhému synovi, zůstává stále neskutečně optimistická a skromná. „Neměnila bych svůj život za nic na světě. 20 let jsem budovala rodinu, a snažila být se řádnou matkou pro své syny. Oni mi dávají energii a sílu bojovat, jim patří celé díky.“ Řekla Zhiqiu, pro kterou život v luxusu nic neznamená. „Hmotné dary nejsou nic pro mě,“ dodala a svými slovy dojala celý svět.

Manipulace s Hanguinem je velice náročná  Foto:

Manipulace s Hanguinem je velice náročná

reklama