Showbyznys

26. května 2023 13:32

redakce Prima Lajk

Kritici požadují odchod trenéra po vypadnutí Česka na MS. Jalonena se zastal Pastrňák

Blíží se konec Kariho Jalonena na české lavičce? David Pastrňák se kouče na Twitteru zastal.

S koncem května se poslední roky pojí nejen pravidelné zklamání z toho, jak špatně na tom český hokej je, když naši hokejisté vypadnou už ve čtvrtfinále MS, ale také tradiční hledání viníka. No a jako obvykle za vše může trenér, v tomhle případě navíc „cizinec, který našemu hokeji nerozumí“, za což ho neustále velká část lidí označuje.

Mezi nejhlasitější kritiky patří i majitel pardubického hokeje Petr Dědek, který krátce po prohře s USA na Twitteru začal vytvářet umělý tlak na hokejový svaz, aby Jalonena vyhodil a vrátil na lavičku českého kouče.

Do debaty se postupně zapojovalo čím dál tím větší množství nejen odborníků a insiderů, ale i obyčejných lidí. Nakonec se do diskuse přidala i naše největší současná hvězda David Pastrňák, jenž pod Jalonenem loni získal z MS bronzovou medaili. Ten pod jeho status napsal, že je s prací finského kouče spokojen, a tudíž by rozhodně nesvaloval vinu za letošní nezdar na něj.

A má do velké míry pravdu. Jestli letošní turnaj něco ukázal, tak že americký a kanadský hokej začíná ten evropský rychle válcovat. Důvody pramení už z práce s mládeží a je jasné, že se do budoucna bude muset v tomhle ledacos změnit, aby českému hokeji kompletně neujel vlak. To ale samotný kouč nespraví. Snad se tedy do příštího MS změní minimálně filozofie skládání týmu a začne se konečně vsázet na mládí místo zkušeností.

Sdílejte článek
Štítky Twitter trenér David Pastrňák Petr Dědek hokej Česko USA MS v hokeji 2023 Kari Jalonen

Přečtěte si také