Kuriozity

7. února 2014 12:50

Lucie Průchová

8 velkých foto podvrhů

8 velkých foto podvrhů

8 velkých foto podvrhů. Foto: Business Factory

Albert Einstein

[[nid:1915782]]

Sklíčený vědec u psychologa jako důkaz, že i ti nejlepší potřebují psychickou podporu doktora. Avšak fotografie z roku 1948 ve skutečnosti zobrazuje Einsteinovu návštěvu u Corda Meyera Jr., prezidenta United World Federalists, což byla skupina snažící se prosadit jednu světovou vládu.

Nikola Tesla

[[nid:1915783]]

Tato fotografie Nikoly Tesly v laboratoři je v podstatě skutečná. Opět jde ale o upravovanou fotku. Jenom tehdy neexistoval Photoshop, takže se používala kompozice několika obrázků dohromady.

Fotografii vytvořila laboratoř Colorado Springs v roce 1899 a fungovala jako jakési PR. Nikola Tesla totiž moc dobře věděl, že abyste byli úspěšní, musíte si dokázat udělat reklamu. Tato magická fotografie otištěná v novinách byla naprosto geniální tah.

Sanitka z první světové války

[[nid:1915784]]

První sanitka na světě z první světové války! Jenže ještě dávno před první světovou válkou existovali předchůdci dnešních „sanitek“, kteří využívali koňské síly. Takové sanitky zcela jednoznačně existovaly třeba v době americké občanské války.

George R. Lawrence

[[nid:1915785]]

První fotoaparát na světě! Bohužel ne, tenhle obrázek pochází z roku 1900 a fotilo se už i mnohem dříve. Přesto jde o záznam výjimečného momentu – jde o obrázek největšího fotoaparátu, který sestrojil George R. Lawrence. Tahle nádhera vážila 408 kilogramů a fotily se s ní vlaky.

Frank Hurley

[[nid:1915786]]

Podezřelý záběr z první světové války. Jde o skutečnou fotografii z první světové války. Ale jde o spojení několika obrázků dohromady. Fotografii vytvořil Frank Hurley. Nebo lépe řečeno – fotografie. Spojil obrázky letadel a bojiště, které vznikly nezávisle na sobě. Prostě s fotografiemi se podvádělo už v době, kdy ještě neexistoval Photoshop.

Psi z Titaniku

[[nid:1916835]]

Psi, kteří přežili zkázu Titaniku. Z historických záznamů se ví, že potopení lodi Titanic skutečně přežili pouze tři psi. Ale samozřejmě, ti psi z obrázku nahoře nejsou ti, co přežili. „Ti psi, kteří přežili, byli tak malí, že si nejspíš ani nikdo moc nevšiml, že se dostali do záchranných člunů,“ říká historik a odborník na Titanic, doktor J. Joseph Edgette. Obrázek psů nahoře ale skutečně pochází z Titaniku. Jenom tihle psi bohužel nepřežili.

Domácí PC pro rok 2004

[[nid:1915787]]

Domácí PC pro rok 2004. Na internetu neustále koluje, že jde o futuristický „domácí počítač“, který navrhla v roce 1954 společnost RAND Corporation. Ve skutečnosti ale obrázek vznikl v rámci Photoshop soutěže v roce 2004 pořádané na webu Fark.

Letadlo z 60. let

[[nid:1915788]]

Luxusní ekonomická třída v letadle v 60. letech. Spousta prostoru pro nohy, luxusní sedačky, pohoda, klídek, a přesto ekonomická třída, což znamená levnější letenky. Šedesátá léta prostě byla boží a navíc se v té době mohlo v letadlech kouřit! To s tím kouřením je pravda, zbytek ale už moc ne. Všichni mají za to, že jde o skutečné letadlo Pan-Am 747, ale jde jen o maketu, kterou Boeing vyrobil, když vymýšlel, jak by mohlo vypadat jejich letadlo 747.

Sdílejte článek