FOTO: Splňujete těchto 8 věcí? Pak jste chytřejší než ostatní! Jak na tom jste, kolik vám chybí ke genialitě?

FOTO: Splňujete těchto 8 věcí? Pak jste chytřejší než ostatní! Jak na tom jste, kolik vám chybí ke genialitě?

Vědci udělali nespočet výzkumů, které mají odhalit inteligenci. Pokud se závěry dají dohromady, vyjde osm věcí, které z vás pravděpodobně dělají chytřejšího člověka. Tady jsou.

Učili jste se hrát na hudební nástroj

Vědci zjistili, že děti, které se učí na nějaký instrument, mají vyšší IQ než ty, které chodily na dramatické kroužky, nebo neměly žádné umělecké aktivity.

Nekouříte

Zní to divně, ale kouření snižuje inteligenci a to až o sedm IQ bodů oproti nekuřákům. To je dost dobrý důvod přestat kouřit, ne?

Vzali jste si někdy nějakou drogu

V Británii přišli na to, že děti, které vykazují vysoké IQ ve věku 11 let, mají pak kolem čtyřicítky zkušenosti s užíváním drog. Inteligentnější lidé mají sklony k ničení si zdraví návykovými látkami. Otázkou je, jestli se vám pak inteligence nesníží, jako jsme to viděli na případu cigaret.

Jste nejstarší ze sourozenců

Starší sourozenci mají vyšší IQ, zhruba o tři body, než jejich mladší bráchové a ségry. Nejde ale prý o genetiku, důvodem je vyšší interakce mezi prvorozeným a rodiči.

Máte doma kočku

Fanoušci psů jsou živější a rádi se setkávají s ostatními lidmi, milovníci koček je ale převyšují v inteligenci. Kočku totiž nemusíte venčit, a tudíž máte čas si sednout do křesla s knížkou.

Jste hubení

Možná to vypadá, jako by to s inteligencí moc nesouviselo, ale vědci zjistili, že obézní lidé mají nižší mozkovou kapacitu. Byli schopní si zapamatovat jen 44 % slov ze slovníku, hubení zvládli uchovat 56 %.

Píšete levou

Leváci mohou skákat radostí, jsou totiž schopnější v hledání různých řešení jednoho problému. Jsou také kreativnější než praváci.

Jste vysocí

Tímhle asi nepotěšíme hodně lidí, ale na Princetonské univerzitě zjistili, že vyšší lidé jsou prostě chytřejší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také