Kuriozity

14. listopadu 2016 14:02

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tohle o vás řekne barva vašeho auta! Karoserie na vás prozradí víc, než byste chtěli…

GALERIE: Tohle o vás řekne barva vašeho auta! Karoserie na vás prozradí víc, než byste chtěli…

Po jaké barvě sáhnete, když si pořizujete auto? Možná si to ani neuvědomujete, ale svým výběrem dáváte světu najevo, jakou máte povahu a postoj ke svému okolí.

Společnost Pantone, která vybírá i barvu roku, přišla s definicemi osobností řidičů na základě barvy jejich auta. Je jasné, že lidé, kteří si vyberou červený vůz, budou jiní, než ti kteří sáhnou po uklidňující zelené. Ale barvy odhalují ještě více.

Zelená

Tato barva často závisí na módě, v dnešní době je spojována s uvědomělým přístupem k životnímu prostředí. Je to obecně pozitivní barva. Záleží ale v jakém tónu karoserie je. Pokud je ve světle zelené, majitel bude zábavný volnomyšlenkář, pokud volí temné odstíny této barvy, snaží se podobně jako u modré vyvolat důvěru.

Šedá a stříbrná

Majitel takového auta bude uvažovat logicky. Je střízlivý, patrně pracuje pro firmu, kde musí nosit kravatu. Šedá je navíc pragmatická volba, protože nevyjde z módy, nepřitahuje zbytečně moc pozornosti a vydrží dlouho.

Modrá

Jedná se o vůbec nejoblíbenější barvu aut na světě. Je spojená s klidem a důvěrou. Proto také politici často nosí tmavě modré obleky. Platí to i o autech, čím tmavší tón modré, tím větší sebedůvěru majitel auta má.

Bílá

Řidiči, kteří vlastní bílá auta, jsou zpravidla puntičkáři. Mají rádi čistotu a také čistotu rádi udržují. Ostatně u bílého auta jim ani nic jiného nezbývá.

Žlutá

Majitelé žlutých aut jsou veselí, rádi se baví a nepropadají špatným náladám. Žlutá auta mají také výhodu v tom, že jsou dobře viditelná a proto bezpečnější.

Černá

Nejtemnější barva je spojená s mocí. Proto politici a celebrity jezdí v černých automobilech. Lidé, kteří si kupují černá auta, se rádi vidí jako mocní a silní. Právě jejich postavení má podtrhnout auto podobné těm, v nichž jezdí prezidenti, velvyslanci nebo filmové hvězdy.

Červená

Tito řidiči jsou nabití energií a mají rádi svět v pohybu. Navíc červená barva je spojená i se sexem, takže řidiči těchto aut jsou náruživější. Společným znakem majitelů červených aut je také to, že touží po pozornosti. Tu jim výrazné auto na vozovce dopřát dokáže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také