Kuriozity

24. října 2016 11:50

redakce Prima Lajk

Kvůli těmto 5 věcem, které děláme všichni, nemůžeme zhubnout! Zkuste je omezit a půjde to…

Kvůli těmto 5 věcem, které děláme všichni, nemůžeme zhubnout! Zkuste je omezit a půjde to…

Zdravá strava a mučení ve fitku je sice kombinace, která slibuje, že dosáhnete vysněné postavy, ale zapomíná se na další důležité věci, které vám pomohou udržet si váhu, nebo dokonce zhubnout.

Nemáte dostatek spánku

Pokud se dobře nevyspíme, následující den spořádáme o 300 až 400 kalorií více. Navíc si vybíráme jídla plná cukrů, abychom rychle získali energii. O hodinku spánku více může pomoct zvýšit hladinu leptinu v těle, který potlačuje chuť k jídlu.

Vyjíte ledničku, aniž byste se napili

Ukázalo se, že hlad je mnohdy jen maskovaná žízeň. Až zas půjdete na vycházku od gauče k ledničce, zkuste se nejprve napít čisté vody. Je možné, že máte jen žízeň a na ni půl sklenice nutelly nepotřebujete.

Sedíte v práci bez cvičení

Hodně z nás pracuje v kancelářích, kde osm hodin sedí u počítače. To snižuje možnost spalování tuků. Řešením je občas se projít po kanceláři a namísto používání výtahu šlapat po schodech.

Nečtete složení potravin

Hodně výrobců nás láká na dietní věci, ale náhradou cukru jsou umělá sladidla, která při zvýšené konzumaci mají vliv na psychiku, a zjistilo se, že do budoucna naopak mohou za to, že nakynete. Zvyšují totiž chuť k jídlu. Takže místo limonád vodu a sladkosti nahraďte třeba ovocem.

Visíte pořád na Facebooku

Přehnané používání sociálních sítí má dvojí dopad na vaši váhu. Jednak jste méně aktivní, nechodíte tolik ven a nesetkáváte se tolik s přáteli v reálném životě. Zadruhé vám selfíčka přátel na Instagramu nebo Facebooku nebo Snapchatu vytvářejí nové standardy pohledu na svoje tělo. Pokud vaši přátelé začnou nabírat kila, vy uděláte to samé, jelikož se s nimi porovnáváte. Aniž byste si to uvědomovali, najednou vám o pět kilo víc nepřijde jako problém, jelikož Pepa ztloustl taky a Mařenka jakbysmet.

Sdílejte článek

Přečtěte si také