Kuriozity

31. prosince 2013 18:50

Ivana Nádvorníková

Módní policie a 10 největších strašidel roku 2013: To musíte vidět!

Módní policie a 10 největších strašidel roku 2013: To musíte vidět!

Celý rok jsme sledovali outfity celebrit. Občas to bylo smutné, občas opravdu k popukání. Díky naší módní policistce, pichlavé Leni Pechové. Ta nešetří břitkým humorem a rozhodně na nikoho nebere ohledy. Padni, komu padni. Podívejte se na ty nejpříšernější módní kreace letošního roku. A nepřehlédněte ani silvestrovskou módní policii...!

Kapsáče mi vhánějí slzy do očí

Moderátorka, která v dávné minulosti skvěle uváděla hudební pořad Eso, se asi s touto érou nemůže jen tak rozloučit. Sako z lesklého materiálu by nevypadalo dobře snad ani na Michalu Davidovi. Jednak by tuto barvu zaručeně odmítl, jednak by si na něj šlapal. Kalhoty kapsáče mi vhánějí slzy do očí. Proč sympatická Pergnerová oblékla model patřící někomu ze skupiny Lunetik, je velkou neznámou. Nechápu, jak někdo tento kousek mohl dobrovolně ušít, anebo si ho dobrovolně obléct. Při pohledu na pásek s výraznou přezkou posetou kamínky a křížem na krku přemýšlím, že skoncuji se životem. Tady nedám žádné procento. Protože jsme v červených číslech. Do minusu jít nemůžeme, takže zůstaneme u nuly.

2 procenta za pantofle

Nevím, co říct. Došla mi slova, a to se mi často nestává. Košili rozepnutou až k bradavkám jsem naposledy viděla u Ornelly Štikové. Ta vypadala trochu lépe, protože měla řidší porost na hrudi (ale bylo to o prsa...) .

Ačkoli se na první původ může zdát, že budete světoví, když si na sebe obléknete asijskou košili s anglickými slogany, nenechte se zmást. Hesla jako “too summer“ absolutně nedávají smysl a nekompromisně prozrazují původ této čínské polyesterové parády. Kožená ledvinka na opasku je ovšem skvělá. Vejde se vám do ní kreditní karta, open card i celá vaše hrdost.

Straky budou závidět


Při pohledu na Dádu se vždycky vrátím do dětství. Tento pocit ještě umocňuje laciná rekvizita z pohádky O šípkové Růžence. Velký šál je bohužel bohužel nejlepším doplňkem tohoto outfitu. Když jsem uviděla široký pásek z PVC, zvedlo se mi obočí až do nebeských výšin. Tento doplněk je synonymem kýče a jeho přítomnost na legínách nechápu. Praskla snad Dádě gumička v pase? Sandálky poseté kamínky vesele hází prasátka do všech světových stan. Z takového lesku by zbledlo závistí celé hejno strak.

Hanko, proč vypadáš jako jezevčík?

V případě outfitu moderátoky Hanky Kousalové je v pořádku snad jen kytka v její ruce. Prodloužený top v lesklém provedení se zipem vypadá extrémně lacině. Leský materiál se hodí do ložnice nějakého vykřičeného domu nebo na sako Michala Davida. Díky jeho velikosti by se z materiálu dalo vytěžit maximum a ušít takových sak klidně několik.

A pak tu máme ještě jedno velmi nepovedené optické kouzlo. Krátké džínové kalhoty moderátorce zkracují nohy, sako zase prodlužuje trup. Ideální, pokud se stylizujete do role jezevčíka. Nad černobílou obuví může zajásat jen ortoped, ale i ten jen v případě, že mu už neslouží zrak.

Kýč jak bič!

Miriam Landa se oblékat neumí, ale často uniká módní kritice, protože se stylisté (oprávněně) obávají fyzického napadení. Jenom já (Photoshopem dokonale vyretušovaná a píšící pod pseudonymem) se nebojím říct, že režisérčiny modely jsou příšerné a její orientace ve světě módy odpovídá té mojí v jaderné fyzice. Styl Mirjam Landové se dá definovat rčením „kýč jak bič“. Tedy pokud, jak ráda říkám, nemáte zálusk na majitele rychlého a zběsilého autodromu na Matějské pouti. V tom případě by její outfity byly naprosto v pořádku.

Štičí nevkus

Médii milovaná rodina Štikových byla letos pro módní kritiky nejoblíbenější obětí. S dobrým vkusem se u této blonďaté rodiny setkávám stejně často jako s plachým stádem jednorožců. Ornella snad nevlastní ani jedny šaty, které nejsou mini. Kdyby modelka rodila přirozenou cestou a ne císařem, viděli bychom snad i její poporodní jizvu. Šestky prsa mladší dcery Charlotty se vždy derou z urputně malých topů jako rozumy z hlavy matky Moniky. V obou případech je to pro nás ojedinělé a dosti nevhodné setkání.

To má být vážně francouzský šarm?

Když se Emma Smetana poprvé objevila na obrazovce, způsobilo to nemalý rozruch. Byla neskutečně krásná a velmi spoře oděná. Zanedlouho jsme se dozvěděli, proč. Moderátorka totiž ráda prohlašuje, že je její styl ryze francouzský a v módě se neorientující Češi ji vůbec nechápou. Naposledy jsem moderátorku viděla v korkových žabkách a sepraných černých šatech prazvláštního tvaru, ze kterých visely nitě do všech světových stran. 
Já osobně jsem žádného Francouze takhle šíleně oděného nikdy neviděla. Pokud se pletu, svoji letenku na srpnovou dovolenou v Paříži raději hodím do kamen a na příští výlet za estetickým zážitkem raději zvolím Rumunsko nebo Ukrajinu.

Míša je v tomhle jako strašák v zelí

V tomto šíleném kloboučku s pentlí, fialové mini a růžovým tričkem s potiskem vypadá Michaela Dolinová jako strašák do zelí. K modelu se barvou nehodí ani nemoderní obuv na platformě. Nakonec je to ale v tomto případě jedině dobře. Kde jsou ty dny, kdy bývalá rosnička v sexy pózách zdobila časopis Playboy... Obávám se, že teď by ji s díky odmítl i týdeník Pošli recept.

Vypasená vosa

Velký rozdíl mezi herečkou a vypasenou vosou není díky tomuto modelu příliš markantní. U těchto šatů se snad nedá ani mluvit o střihu. Dala bych ruku do ohně za to, že outfit nebyl pouze ušitý horkou jehlou, ale i levou rukou a ve tmě. Co se týče pokrývky hlavy, doufám, že Míša udělá s tímto sombrérem pouze jednu možnou věc a to, že: "širák odhodí v dál..." tak daleko, aby ho už nikdo nikdy nenašel.

Tip z MHD, jak sjednotit outfit

Tento model je katastrofa. Červený šál, červená ozdoba na klobouku a červená rtěnka na zubní protéze. To není noční můra, ale tip od paní, která se proslavila vulgarismy v pražské MHD, jak sjednotit outfit. Teď jen budu doufat, že Hrabalovu múzu Julii Kuskovou-Klímkovou nepotkám v metru nebo na tiskové konferenci s bohatým rautem. Zde se tato parádnice totiž poslední dobou často vyskytuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také