Kuriozity

22. listopadu 2014 10:50

Táňa Sáblíková

Nejsou to žádní andílci! Dětští vrazi, kteří mají na rukou spousty krve

Nejsou to žádní andílci! Dětští vrazi, kteří mají na rukou spousty krve

Christopher Pittman

Christopherovi bylo teprve dvanáct, když v roce 2001 vzal v noci zbraň a vydal se do ložnice svých prarodičů, kde oba ve spánku zastřelil! Nebylo to poprvé, co se dostal do problémů se zákonem, u prarodičů byl umístěný kvůli svému útěku z domova a vyhrožování sebevraždou. Obhajoba se snažila Pittmana vylíčit jako chlapce, který za své chování nebyl zodpovědný kvůli antidepresivu Zoloft, který užíval. Pittman si odpykává 25 letý trest za neúmyslné zabití.

Dedrick Owens

Tento šestiletý chlapec drží smutný rekord jako nejmladší zabiják v historii. V roce 2000 našel zbraň v domě svého strýce, vzal ji do školy, kde před zraky svých 22 žáků zastřelil svého spolužáka. Dedrick Owens nebyl nikdy za tento trestný čin souzen, jeho strýc s dalšími dvěma muži byli odsouzeni za neúmyslné zabití.

Jesse Pomeroy

Stalo se to již v roce 1874 v Bostonu. Chlapec, u kterého úřady neuvedly věk, byl problémový již od útlého věku. Vše vyvrcholilo, když do obchodu jeho matky vešla desetiletá dívenka, kterou zavraždil tak, že jí nožem odřízl téměř celou hlavu. Jeho druhým zločinem byla vražda čtyřletého Horace Mullena.

„Jane Doe“

Japonská „Jane Doe“ neboli neznámá – japonské úřady totiž chrání totožnosti mladistvých pachatelů. Jane Doe byla jedenáctiletá holčička ze Saseby, která v roce 2004 zabila svou spolužačku. V osudný den zjistila učitelka na začátku hodiny, že dvě žačky chybí. Později do třídy vstoupila jedna z nich v zakrvácených šatech. Okamžitě se rozeběhlo pátrání a o chvíli později bylo nalezeno tělo druhé dívky s proříznutým krkem. Dívka se k vraždě přiznala a jako důvod uvedla, že se pohádaly přes internet.

Jamarion Lawhorn

Tento rok Spojenými státy otřásla zpráva o vraždě devítiletého chlapce Michaela Verherka, který byl zabit na dětském hřišti. Ještě horší zpráva byla, že tohoto zločinu se dopustil teprve dvanáctiletý Lawhorn, který Verherka bodl do zad! Dalším zarážejícím faktem je, že tito dva chlapci se nikdy předtím nepotkali. Jamarion si pak s naprostým klidem půjčil mobilní telefon a zavolal na policii, které doslovně oznámil: „Ahoj. Právě jsem někoho bodl. Chci zemřít. Nechci už na této planetě být. Prosím, přijeďte si pro mě.“

Mary Bell

V Anglii v roce 1968 byla desetiletá Mary shledána vinnou za zabití dvou malých dětí – čtyřletého Martina Browna a tříletého Braina Howeho. Oba byli zabiti uškrcením, problémem bylo, že Mary Bell neměla tak velké ruce, aby po jejím škrcení stopy. Štěstí bylo na straně policistů, když chytili Mary poté, co zabila mladšího Braina a znetvořila jeho tělo nůžkami, ve starém průmyslovém areálu. Nejvíce znepokojující bylo, že si svou oběť označila písmenem „M“, které vyřezala do břicha poté, co ho zabila. Mary Bell strávila několik let ve vězení a byla propuštěna v roce 1980, nyní žije v Anglii v anonymitě.

Sdílejte článek
Štítky Anglie vražda zbraň vrah Boston USA Jane Doe Kristen Pittman Mary Bellová Jesse Pomeroy

Přečtěte si také