Kuriozity

29. října 2014 15:50

Táňa Sáblíková

Že duchové neexistují? 5 žen, které jsou stále mezi námi. A jsou na to důkazy!

Že duchové neexistují? 5 žen, které jsou stále mezi námi. A jsou na to důkazy!

Dáma v modrém

Lidé v Kalifornii tvrdí, že jejich duchem je Dáma v modrém. Má to být vdaná žena, která žila za doby prohibice, ale spustila se s místním klavíristou v kavárně. Smrt přišla právě při procházce s tajným milencem po pláži. Zaměstnanci kavárny, ve které klavírista hrál, tvrdí, že tam Dáma v modrém svého milého stále hledá, hýbe s předměty a podezřele často jsou z kavárny a do kavárny směřovány tajemné telefonní hovory.

Dáma v šedém

Díky tomuto duchovi paradoxně vznikla postava v oblíbeném Harrym Potterovi. Dáma v šedém je prý jednou z nejvíce známých duchů v celé Anglii. Nedávno byla spatřena a zachycena na Dudley Castle!

Anna Boleyn

Jedna z žen Jindřicha VIII., která skončila se setnutou hlavou, protože nedokázala ambicióznímu panovníkovi přivést na svět mužského dědice. Poslední dny před svou násilnou smrtí v roce 1536 strávila ve vězení v Toweru, kam se podle mnohých její duch vrátil a straší tam.

Olive Thomas

Olive zemřela v pouhých 25 letech, když pozřela rtuť určenou k léčbě syfilis jejího manžela! V New Amsterodam Theatre v New Yorku, kde prý často flirtovala s muži, je její příběh hluboce zakořeněný a herci i zaměstnanci předtím, než odcházejí každý večer domů, pronesou větu „Nashledanou, Olive“.

Bezhlavá jeptiška

Duch této ženy prý straší v Kanadě již od 18. století, kdy měla být francouzská šlechtična za trest poslána do Kanady do kláštera, kam ale nakonec nedorazila. Po cestě totiž měla „ztratit hlavu“ a to doslova! Vypráví se, že za její smrt můžou opilí námořníci nebo horlivý kadeřník, který chtěl její vlasy na paruku. Říká se, že tato jeptiška se potuluje po lesích v Kanadě a hledá svou ztracenou hlavu!


Přečtěte si také