TopStar

2. dubna 2020 09:17

Adam Schlesinger podlehl koronaviru!

Jeho hudba zněla v hollywoodských filmech i v populárních seriálech, za tvorbu byl nominován na Oscara, cenu Tony i Zlatý glóbus a obdržel Emmy. Zákeřný koronavirus se ale neohlíží na zásluhy a přínos kultuře... Adam Schlesinger prohrál svůj boj s nemocí COVID-19 1. dubna ve věku 52 let. Své poslední dny strávil na plicní ventilaci.

O prohraném Schlesingerově boji informoval například Chris Carrabba z rockové skupiny Dashboard Confessional: „Můj drahý přítel Adam Schlesinger podlehl COVIDu-19. Nejlépe ho můžete znát díky jeho hudbě. Díky hudbě jeho kapely Fountains of Wayne k nespočetu filmů a televizních pořadů,“ uvedl hudebník na svém Twitteru.

„Znal jsem ho nejlépe jako mentora a přítele. Musíme to brát vážně. Lidé jsou nemocní a umírají. Je těžké zůstat zamčený doma, ale zachráníme tím životy. Postarejte se o sebe. Odpočívej v pokoji, drahý příteli,“ dodal Carrabba.

Schlesingerův bratranec Joe Bernthal, známý ze seriálu Živí mrtví, vyjádřil svému příbuznému podporu na Twitteru ještě den před smrti: „Tohle je můj velký bratranec Adam. Jako malého chlapce mě jeho talent nadchl. Ukázal mi, jak je skvělé být umělcem. Milujeme tě. Zůstaň silný. Požehnej vám a všem hrdinům v nemocnici v první linii. Udržujte Adama ve svém srdci.“

O tom, že byl Schlesinger připojen na plicní ventilátor, informoval například web Variety.com.

Adam Schlesinger za svou kariéru posbíral řadu nominací na prestižní ocenění, například na Oscara a Zlatý glóbus za práci na hudbě k filmu Toma Hankse To je náš hit! Jeho hudba zazněla například ve filmech Roboti, Já, mé druhé já a Irena nebo Scary Movie. Stejně tak po jeho tvorbě sáhli i tvůrci seriálů jako Chirurgové, Superdrbna a Melrose Place.

Sdílejte článek
Štítky SARS-CoV-2 koronavirus COVID-19

Přečtěte si také