TopStar

21. dubna 2019 22:57

Alenka se urvala ze řetězu – Alice in Chains přijedou do Prahy

Po Nirvaně jedna z nejvlivnějších grungeových kapel zavítá do české metropole. Kdo si chce pořádně zablbnout, nechť zavítá 3. června do Fora Karlín. Jako host vystoupí banda Black Rebel Motorcycle Club.

Alice in Chains vznikla podobně jako Soundgarden nebo Pearl Jam v americkém Seattlu. Tyto tři kapely společně s Nirvanou tvořily velkou grunge rockovou čtyřku, která tento styl proslavila. Po více než třiceti letech na hudební scéně kapela prodala více jak dvacet miliónů výlisků svých alb, dokonce byla několikrát nominovaná na Grammy. Něco takového si rockeři prostě nemohou nechat ujít!

Kromě velké slávy má kapela i svůj kousek chmurné minulosti. Opomeneme-li ukončení činnosti v roce 1998, je nutné vzpomenout si na dva tragické odchody z tohoto světa. Frontman Layne Stanley se předávkoval drogami a byl nalezen mrtvý v roce 2002 a bývalý basák Mike Starr podlehl stejnému démonovi o devět let později. Útěchou nám však může být reunion muzikantů, který nastal v roce 2005. Do čela rockové legendy se postavil William DuVall, který Stanleyův post převzal se ctí.

Posledním albem, které kapela vydala, je Rainier Fog z roku 2008. Turné po Evropě a severní Americe (kde se ke kapele přidá i Korn) přiblíží písně naživo, jak to má být. Při tom jim budou asistovat již zmínění garage rockoví Black Rebel Morcycle Club.

Sdílejte článek

Přečtěte si také