TopStar

26. ledna 2019 11:00

Ilona Blašková

Americký hudební objev Larkin Poe vystoupí poprvé v Česku!

Amerika má nový hudební objev: Larkin Poe. A vše nasvědčuje tomu, že nový objev má i Česko. Koncert skupiny Larkin Poe, která přijede poprvé vystupovat do Prahy 25. března, se v pražském Jazz Docku vyprodal během několika málo týdnů. Pro velký zájem skupina koncert přesouvá z Jazz Docku do Paláce Akropolis. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Když člověk vidí dvě ještě ne třicetileté sestry Rebeccu a Megan Lovellovy, mohl by si myslet, že jde o další produkt amerického country byznysu. Ale stačí si poslechnout jedinou jejich píseň a vše je rázem jinak. Od prvních tónů Larkin Poe nadzvihnou posluchače ze židle. Jejich hudba je nejen syrový čistokrevný jižanský blues rock, ale i zároveň esencí Ameriky, kterou se kdekdo snaží napodobit, ale v krvi ji mají jen rodilí muzikanti. Zvuk slidekytary Megan, jež je hlavní instrumentalistkou kapely, je ostrý jako břitva. Rebecca, elektrická kytaristka, je výbornou, energickou doprovázečkou, ale především hlavní zpěvačkou. Vycházejíc z kořenů jižanské hudby, vdechují sestry nový život americkému hudebnímu dědictví. A dělají to překvapivě dobře. „Je to oslava kořenů americké hudby," říká Rebecca. „Blues v moderní podobě." Larkin Poe, to je ta nejlepší esence americké hudební tradice, doplněná o žhavou současnost.

The good times keep rolling with Mr. Bob Seger🤘🤘 We’re flying down to Mexico today to jam some tunes at Playing In The Sand, but will be rejoining The Silver Bullet Band in Columbus! 📷 Ken Settle #larkinpoe

Posted by Larkin Poe on Wednesday, January 16, 2019

Kapela založená v Nashvillu, v USA, se skládá ze sester Rebeky a Megan Lovellových. Narodily se a vyrůstaly v Atlantě. V roce 2010 vytvořily skupinu a pojmenovaly ji po svém předkovi, kterým byl slavný spisovatel Edgar Allan Poe. Staví na harmonických hlasech, zvuku slide kytary, rockových riffech a na dědictví amerického bluesrocku.

Skupina, která se v roce 2014 stala objevem slavného festivalu v britském Glastonbury, sama sebe přirovnává k legendárním The Allman Brothers. Sestry spolupracovaly s T-Bone Burnettem, Elvisem Costellem, Conorem Oberstem i Stevenem Tylerem a dalšími slavnějšími kolegy. Jejich předchozí album Peach bylo nominováno jako nový objev na cenu Blues Music Award za nejlepší album 2018.

Come join us for a virtual Venom & Faith “release party”! Tues, Nov 13th at 12pm CST here over on Instagram (handle: @...

Posted by Larkin Poe on Monday, November 12, 2018

Sdílejte článek
Štítky koncerty nový objev

Přečtěte si také