TopStar

25. února 2019 08:18

Avantasia: Opera, která chytne za duši

Tobias Sammet přiveze do Fora Karlín svůj hudební kolos a. 2. dubna jej představí českému obecenstvu. Dle zvyků Avantasie se můžeme těšit na tři hodiny nabité tou nejkvalitnější hudbou, která boří světové žebříčky.

Frontman věhlasné německé metalové skupiny Edguy už svůj veslejšak kočíruje přes 18 let. Každé vystoupení Avantasie je dlouho dopředu bezkonkurenčně vyprodané a každé nové album slibuje mohutný hudební zážitek, který ocení nejen rockeři. U nového alba Moonglow a doprovodného turné Moonglow World Tour 2019 tomu není jinak. Gigantická koncertní šňůra se táhne přes Evropu, Ameriku a Japonsko.

Při pohledu na diskografii kapel Edguy a Avantasia je patrné, že se Sammet opravdu nenudí. Jen dokončí komponování jednoho alba s jednou skupinou, vyráží na turné s druhou a tak dále.

Jeho energii by snad chtěl mít každý muzikant, protože takovou dávku emocí nedokáže do hudby otisknout každý. Sammetova hvězda je stále na strmém vzestupu a nikdo si netroufáme odhadnout, kdy jí dojde energie nebo kdy alespoň zpomalí.

Moonglow je venku poměrně čerstvě. Na pulty obchodů se dostalo 15. února, takže ještě voní novotou. K albu vypustila Avantasia do světa i nový klip, takže je možné si kousek pod tímto odstavcem přehrát ochutnávku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také