TopStar

4. února 2019 16:22

Ilona Blašková

Barbora Poláková přichází s novým zasněženým klipem! Hřejí ji však tři nominace na ceny Anděl

Po mezinárodně úspěšné kampani ke klipu 2-8-5, která se dostala mezi padesát celosvětově nejlepších marketingových počinů uplynulého roku, se Barbora Poláková dočkala dalšího uznání i na domácí scéně. Hřejí ji tři nominace na Ceny Anděl a v novém videoklipu se noří do sněhu.

Zpěvačka je nominována ve třech kategoriích - Album roku za její loňský počin ZE.MĚ, Videoklip roku za již zmíněný živě přenášený klip 2-8-5, a nominována je také coby Sólová interpretka roku. „Mám obrovskou radost za všechny tři nominace. Každá pro mne znamená něco jiného a každé si moc vážím. Jsem i šťastná, že to je teď, kdy proběhla reforma v systému hlasování. Klip je pro mne měsíc příprav a spousta energie nás všech kolem, za nominací na Sólovou interpretku roku zas vidím všechny naše odehrané koncerty a Deska roku to je úplný vesmír! Být nominována s Lucií a Monkey Business je asi nad rámec toho, co jsem si kdy představovala," říká Poláková.

Nyní ale přichází s novým klipem ke skladbě Sami dva, při jehož natáčení pořádně promrzla. Klipová novinka, kterou Poláková režírovala opět s Jiřím Zemanem, vznikla během dvou dnů na asi nejemotivnější píseň z loňské albové novinky. „Sami dva je píseň o naději, o samotě, o svobodě, o smutku i o síle, a bylo docela těžké vyvážit správnou míru patosu, která k takové písni se smyčcovým orchestrem patří. Snažit se shazovat tu pravou míru by vedlo špatným směrem, ale podporovat ji by zase mohlo zároveň vyznít přes míru," zamýšlí zpěvačka a přiznává, že se klip točil na dvakrát: „Nejdřív jsme loni na konci roku natočili první verzi ve studiu, ale pořád jsem citíla, že to není to pravé, a i když jsme do toho dali spoustu energie, nechtěla jsem pustit něco, s čím bych nebyla spokojená. Když jsem pak v lednu odjela na hory, najednou mi došlo, že tam je to ono...."

Hustě zasněžené horské prostředí se ukázalo, jako nejlepší místo pro natáčení. „Byla to trochu chůze po tenkém ledě nebo spíš vlastně hlubokém sněhu, protože při takovém docela důležitém obrazu očištění jsem si lehla do sněhu jen v tílku a kalhotkách... A nebyl to zrovna krátký záběr. Navíc kolem mne nesměl nikdo být, protože by byl z dronu vidět. Byl to opravdu zážitek. Potom jsem se oblíkla a chvilku běhala. A neonemocněla jsem. Bylo mi úplně dobře, jen jsem vypadala, jako když jsem se zezadu přismahla od sluníčka a zůstalo mi neopálené jen to tílko," směje se laureátka tří cen Anděl, která se na podzim letošního roku chystá pokořit pražské Forum Karlín. To si to rozhodně ujít nenecháme!

Sdílejte článek

Přečtěte si také