TopStar

7. února 2019 15:16

Beach Boys si zasurfují po půlce století v Lucerně

Legenda amerického rock'n'rollu a plážové muziky si přijede připomenout rok 1969. V tomto roce, konkrétně 17. června, vystoupili chlapci z pláže v Lucerně jako superstar tehdejší hudby. Byly to časy, kdy byla skupina v hitparádách nad britskými Beatles. Teď se pro hudební veterány otevírá Lucerna 16. června.

Beach Boys se dali dohromady roku 1961 a po překotném období nicneříkajících písní se skupina seskupená kolem bratrů Briana, Carla a Dennise Wilsonových vyšvihla na vrcholky hitparád. Do srdcí několika generací posluchačů se vryli písněmi jako "Good Vibrations" nebo "Kokomo".

Post lídra kapely převzal od Briana Willsona jeho bratranec Mike Love, který v Beach Boys působí od počátku. Dnes je posledním ze zakládajících členů. Obklopil se však hudebníky více než schopnými, kteří rozhodně nejsou jen odvarem vydělávajícím na kdysi slavném jméně. Před dvěma roky se Beach Boys představili Praze v Kongresovém centru, kde ukázali, že do starého železa rozhodně nepatří.

Specifický a originální zvuk Beach Boys formoval generace mladších muzikantů. Spojuje prvky hudby stylu Chucka Berryho, gospely a poctivého rocku. Za svou kariéru skupina pendlovala od rock'n'rollu k popu, od surf rocku k psychedelice.

Minulé vystoupení se natáhlo na úctyhodné dvě hodiny, což by málokterý mladý hudebník zvládl vůbec utáhnout. Uvidíme, jak se koncertu ujmou plážoví seladoni letos.

Sdílejte článek

Přečtěte si také