TopStar

14. února 2019 10:20

Billie Eilish a její éterické vystoupení v Praze!

Billie Eilish, nejdiskutovanější teenagerka na planetě a hudebnice, které bude podle britského magazínu NME patřit rok 2019. Sedmnáctiletá zpěvačka a skladatelka chystá na březen vydání svého dlouho očekávaného alba When We All Go To Sleep, Where Do We Go? Představí jej 20. srpna letošního roku ve Foru Karlín, kde s ní jako host vystoupí americký rapper Denzel Curry. Vstupenky jsou již v prodeji, tak pospěšte!

Billie Eilish je dcera herečky Maggie Baird a herce Patricka O'Connella a hudbě se věnuje od jedenácti let, kdy začala zpívat ve sboru. Průlomový singl Ocean Eyes, který pro Eilish napsal její bratr, vydala v roce 2016: „Kromě zpívání se věnuji i tanci. Můj učitel tance mě požádal, abychom já nebo můj bratr složili písničku, ke které by se dala udělat choreografie. Aby si ji učitel mohl stáhnout, pověsili jsme ji volně na SoundCloud. Neměli jsme vážně žádné další úmysly, ale lidé si ji přes noc začali stahovat a už to bylo,“ prozradila Eilish pro Teen Vogue.

Billie Eilish, hlas mladé generace, který neustále opakuje, že teenagerům jakožto budoucnosti světa by se mělo více naslouchat, na svůj úspěch navázala skladbami Bellyache a Bored. Druhá zmíněná je součástí soundtracku k úspěšnému seriálu 13 Reasons Why, stejně tak její společná skladba se zpěvákem Khalidem Lovely. Po kladně přijatém EP Don’t Smile at Me z roku 2017 Eilish chystá debutovou desku When We All Go To Sleep, Where Do We Go?

Datum jejího vydání je plánovaný na 29. března a bude obsahovat i skladbu Bury a Friend, kterou za týden jen na YouTube vidělo více než 30 milionů fanoušků. Ještě před ním se zpěvačka připomněla písní When I Was Older, jež je inspirovaná oceňovaným snímkem Roma.

Kromě světového turné Eilish vystoupí na festivalu Coachella, kde se představí jako jedna z headlinerů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také