TopStar

5. února 2019 09:07

Božský čtvrtek odstartuje již 27. ročník festivalu Benátská!

Benátská! aneb večírek pro nedočkavé. Tento pojem v sobě ukrývá gigantický festival, který je pořádán každoročně již od roku 1993. Letošní ročník se odehraje v tradiční první festivalový den (čtvrtek 25. července) a bude ve znamení hudební oslavy 80. narozenin Karla Gotta. A aby toho nebylo málo, ještě jedna dobrá zpráva - celá sláva vyvrcholí Karlovým koncertem!

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem se odehraje ve dnech 25. – 28. července letošního roku. Během tohoto speciálního ročníku se fanoušci mohou mimo jiné těšit na Richarda Műllera, kapely Chinaski či Čechomor, zpěvačku Lenny, slovenské stálice No Name, Václava Neckáře, ale i Bena Cristovaa.

Pompézní letní záležitost naservíruje dokonalé hudební menu, které na hlavním pódiu obstarají Zlatí slavíci. Mezi nimi nebude jen Karel Gott, ale i třeba Dalibor Janda a Peter Nagy. A jelikož se celý čtvrtek ponese v duchu Karla Gotta, slíbili tito dva muzikanti, že zařadí do svého repertoiru i Karlovy hity. Přispějí tak k jedinečné oslavě „božských“ 80. narozenin pod širým nebem.

Nebude ale chybět ani pódium ve znamení punku. Tam se představí třeba kapely SPS, E!E, Metal B. R. a to včetně Záviše - knížete pornofolku. A jak se Karel Gott seznámil se Závišovou tvorbou? „Jednou Karel Gott křtil album Tří sester, na akci také dorazil Záviš (kde jsem je seznámil) a prodávala se tam i jeho CD, které si všechny Karel koupil. Několik dní poté jsem se od jeho ženy s poděkováním dozvěděl, že Závišova hudba zněla na Bertramce celý den…. Věřím tedy, že i jeho koncert si Mistr užije,“ nechal se slyšet spolupořadatel festivalu Petr Pečený.

Takže neváhejte a kupujte lístky na https://www.benatska-vstupenky.cz/eshop/. My tam za Prima Music samozřejmě nebudeme chybět. Takže pokud byste se tam náhodou nedostali, připravíme vám nabitou reportáž a pokusíme se i na vaše obrazovky předat nastolenou atmosféru.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott oslava narozenin

Přečtěte si také