TopStar

7. dubna 2019 13:00

Carpe Diem, pane Baumaxo, užijte dne!

Písničkář a humorista v jedné osobě, Xavier Baumaxa, vystoupí v Praze v kavárně Carpe Diem 17. dubna při sólovém vystoupení. Necelý měsíc nato, 7. května, se uskuteční i koncert v doprovodu Muchy v prostorách Lucerna Music Baru. Pak folkař vyjede z hlavního města.

Kouzelník se slovy a punkáč s akustickou kytarou, vlastním jménem Lubomír Tichý, je známý především díky svým písním parodujícím popkulturní trendy a na vlnách notoricky známých melodií si pohrává s vtipy, slovními hříčkami i se stereotypy.

Barda z Litvínova provází dlouhá hudební historie. Ve svých čtrnácti letech už byl členem folkové skupiny Prach a dva roky nato neuhlídal punkovou stránku svého srdce. Na světlo světa se podívala kapela V.H.M.

Po mnohých hudebních projektech se Baumaxa rozhodl pro sólovou dráhu. Jeho první album, Fenkám, způsobilo poprask. Není se čemu divit. Baumaxa trpí jedinečným géniem pro vtipnou pointu, parodii a hudební karikaturu nebo využití vulgarismů.

Posledním, v pořadí již devátým, albem je Idueto, které je v muzikantově kariéře prozatím pomyslnou třešničkou na dortu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také