TopStar

22. února 2019 14:00

Ilona Blašková

Ceny Anděl uctí divadlo Semafor. Hudbou ožije i venkovní scéna před Forem Karlín

Předávání hudebních Cen Anděl je za dveřmi! Už 5. března bude v pražském Foru Karlín předáno čtrnáct andělských sošek. Kdo je letos získá? A jaký doprovodný program je pro vás připraven?

Během slavnostního večera se letos bude předávat 14 sošek podle návrhu akademického sochaře Jaroslava Róny. Těšit se můžeme na laureáty hlavních i žánrových kategorií. Předávání doplní originálně pojatá hudební vystoupení, o která se postarají nominovaní hudebníci, či další výrazné osobnosti české hudební scény. Představí se například Miro Žbirka, Monkey Business, Tomáš Klus, Mandrage, Thom Artway, Wohnout, The Atavists nebo Vladimir 518. „Speciálním číslem bude pocta divadlu Semafor, které letos slaví 60 let od svého založení. Chceme oslavit neuvěřitelný přínos Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, bez jejichž písniček a vlivu si ani dnes kvalitní českou populární hudbu neumí nikdo představit,“ říká předseda České hudební akademie Honza Vedral.

Pro širokou veřejnost si pořadatelé připravili druhou, venkovní scénu přímo před Forem Karlín, která 5. března od 19 hodin návštěvníkům nabídne zdarma celkem šest hudebních vystoupení. „Vystoupí čtyřnásobná držitelka Anděla Lenny, dříve oceněný a letos ve dvou kategoriích nominovaný Thom Artway či na Objev a v kategorii Rock nominovaní The Atavists. Tuto trojici doplní minus123minut, Ille a nadějná zpěvačka Hellwana,“ prozradila producentka Lucka Hájková.

Ceny Anděl se budou udělovat v kategoriích Album, Skladba, Skupina, Sólový interpret, Sólová interpretka, Objev, Videoklip, Alternativa a elektronika, Folk, Jazz, Klasika, Rock a Rap. Kromě toho, vstoupí do andělské Síně slávy také jedna z legendárních osobností za celoživotní přínos v oblasti české hudby. Role moderátora slavnostního ceremoniálu se ujme herec Tomáš Měcháček a Prima Music bude u toho!

Sdílejte článek

Přečtěte si také