TopStar

21. ledna 2020 16:02

Chris Hemsworth se v zájmu vědy stane pokusným králíkem

Oblíbený australský herec se má zapojit do projektu National Geographic s názvem Limitless. V dokumentární sérii bude cestovat po světě a v některých případech si sáhne na hranici lidských možností, informoval o tom server Deadline.

Představitel oblíbeného superhrdiny Thora, Chris Hemsworth, by se dle zmíněného webu měl stát tváří série dokumentů, které by se měly zaměřovat na potenciál lidského těla. Herec tak zůstane u „nadpřirozených“ schopností, ačkoliv se bude jednat o takové, kterých lze skutečně dosáhnout. Už mu tedy nebude pomáhat mocné kladivo Mjolnir ani armáda expertů na speciální efekty.

Hemsworth bude v chystaném pořadu cestovat za odborníky z nejrůznějšch oborů lidského poznání. S nimi se zaměří například na téma zdravějšího a delšího života nebo zpomalování stárnutí. Chybět nebudou ani odborníci na biotechnologii, jichž se herec bude ptát na možnosti rozšíření lidského potenciálu o takřka nadlidské schopnosti. Pro mnohé demonstrace takových procedur se sám herec zúčastní náročných tréninků, cvičení a experimentů.

Filmový Thor se výzev nebojí: „Jednoduše řečeno, nějak jsem byl přesvědčen k tomu, abych se stal pokusným králíkem a podstoupil sérii mentálních i fyzických výzev napříč celým světem, a to vše jménem vědy. Doufáme, že přineseme světlo nových nápadů a vědeckých postupů, které se zaměřují na prodloužení délky života.“

Kdy se diváci dokumentární série dočkají, není zatím známo. Ani Hemsworth to nenaznačil. Uvedl pouze, že produkce začne brzy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také