TopStar

9. června 2019 16:21

Čtvrtstoletí Skunk Anansie se oslaví ve Foru Karlín

Ač byl plánovaný koncert britských divochů plánovaný původně do Lucerna Music Baru, pro enormní zájem diváků byl přesunut do Fora Karlín. Odpůrci stereotypů v Praze vystoupí 25. července.

Rebelanti způsobili při svém vzniku v roce 1994 pořádný poprask. Absolutně vybočili z tehdejšího trendu britského popu a rocku ve stylu The Beatles nebo The Who. Své místo na slunci si Skunk Anansie vydobyli mimo jiné i svým negativním postojem vůči stereotypům etnickým, politickým, rasovým či sexuálních preferencí a pohlavní rovnoprávnosti.

Nyní je tomu již 25 let, a ačkoliv si kapela dala pauzu mezi lety 2001 a 2008, vrátila se k produkci a nahrávání alb. Poslední vzniklo roku 2016 a neslo název Anarchytecture. Nyní, k oslavě velkého výročí, se kapela rozhodla vydat dest-off desku 25LIVE@25, která obsahuje největší hity v historii Skunk Anansie.

Stejně jako na desce budou starší i novější pecky britských muzikantů k zaslechnutí při koncertním tour, které s 25LIVE@25 souvisí. Jak je uvedeno výše, i u nás je o koncert velký zájem. Popravdě řečeno, není se čemu divit.

Sdílejte článek
Štítky Rock Forum Karlín

Přečtěte si také