TopStar

6. ledna 2019 00:11

Ilona Blašková

Devatenáctiletý muzikant Jara Vymer ukazuje v debutovém singlu On My Knees soulovou duši i silný hlas

Devatenáctiletý muzikant Jara Vymer přichází s debutovou písní On My Knees. Videoklip, vyprávějící o ztrátách dětských iluzí, natočil talentovaný zpěvák společně s režisérem Tomášem Krejčím.

Jara Vymer rozhodně nezapře svůj exotický původ. Narodil se v malém městečku na pobřeží Kostariky peruánské matce a českému otci. Když byl Jarovi rok, rodiče se přestěhovali zpět do Česka. V patnácti letech začal psát písničky a skládat hudbu, před dvěma lety vznikla první plnohodnotná skladba. Nyní přichází s debutovým singlem On My Knees.

Prvotinu On My Knees nahrál Jara pod producentským vedením Borise Carloffa, jež ke spolupráci dodává: „Jara vychází ze soulových kořenů, a spojuje v sobě vintage zvuk s novým pohledem na to nejlepší z black music 60.let.“ Mladý zpěvák se ve své tvorbě nechává inspirovat klasickým soulem a r&b, výrazný dopad na něj měla hudba Otise Reddinga, Sama Cooka nebo Percyho Sledge. Skladba On My Knees je soulová balada se silným vlivem gospelu, v textové rovině je to píseň o dospívání, vymezovaní vlastních hranic a touze napravit porušené rodinné vztahy.

Natáčení videoklipu měl na starosti režisér Tomáš Krejčí a studio Wild Cat Films. „Když mě producent Boris Carloff seznámil s Járou Vymerem, rozhodli jsme se, že jeho klip natočíme jako malý film. Jeho hudba je velmi emotivní a bylo těžké najít příběh, který by s tím dokázal držet krok,“ říká Tomáš Krejčí a doplňuje: „Nakonec si myslím, že jsme vybrali nejlepší verzi scénáře a výsledný příběh je věnovaný všem, kteří byli někdy nuceni ztratit svoje dětství, ale nikdy za něj nepřestali bojovat.“ Hlavním tématem klipu je příběh chlapce utíkajícího od rodičů v době rozvodu a hádek. Video reflektuje rozpad tradičních hodnot a vede k hořko sladkému uvědomění, že i přes všechna příkoří máme pouze jednu rodinu.

Jara Vymer ve své prvotině ukazuje silný hlas a překvapivou zralost začátečníka. V průběhu letošního roku má v plánu další dva singly a výhledově chystá i debutové album.

Sdílejte článek

Přečtěte si také