TopStar

2. října 2019 16:00

Slavné duety Karla Gotta: Kdo si s ním zazpíval

Karel Gott: Slavné duety

S Karlem Gottem si zazpívaly stovky slavných žen a mužů a vznikly tak desítky známých duetů, které si dodnes většina z nás pobrukuje doma. Všechny duety, které Karel Gott za svůj život nazpíval, by vydaly na dvacet kompaktů. My jsme pro vás vybrali ty nejznámější.

Vůbec první duet Karel Gott nazpíval už v roce 1962. Písnička "Až nám bude dvakrát tolik" vyšla na zpěvákově první gramofonové desce. Tehdy bylo Karlu Gottovi pouhých 23 let.

Píseň "Dotýkat se hvězd" vznikla díky muzikálu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Kdyby tisíc klarinetů. Od té doby ho ale Eva Pilarová a Karel Gott zpívali ještě tisíckrát.

Všichni známe muzikál Starci na chmelu a kdo by si nepamatoval písničku "Den je krásný". Tu tehdy Karel nazpíval s mladičkou Petrou Janů. V té době se ještě jmenovala Jana Petrů.

"Zvonky štěstí" patří snad k vůbec nejznámějším duetům Karla Gotta. Daře Rollins bylo pouhých 12 let, když jej s Karlem zpívala. Dá se říct, že i tento song zpěvačce pomohl nastartovat její kariéru.

"Čau, lásko" původně Karel Svoboda napsal jen pro Marcelu Holanovou. Karlovi se ale písnička natolik zalíbila, že z toho nakonec vznikl duet.

Karel Gott se zlatou slavicí Lucií Bílou nenazpíval jen opravdu velký hit "Co sudičky přály nám". Určitě se vám vybaví i spousta dalších, jako je písnička "Krása" nebo "Ať láska křídly mává".

To byla jen malá ukázka z duetů, které Karel Gott za svůj život nazpíval a které se vybaví snad každému z nás. Poslední duet, který na sebe strhl pozornost, byla píseň "Srdce nehasnou". Tu nazpíval s dcerou Charlotte Ellou.