TopStar

28. ledna 2019 11:58

Duše Guns N' Roses v O2 areně

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators při svém evropském koncertním turné navštíví i pražskou O2 arenu. 9. února je na co se těšit, protože Slash a Myles se svou doprovodnou kapelou představí písně z čerstvého alba Living the Dream.

V pořadí třetí spolupráce s Mylesem Kennedym a jeho kapelou opět přináší specifický Slashův zvuk a styl hry. Koncert slibuje pořádně našlapaný hard rock, riffy a Slashova vypilovaná sóla i Mylesův nezaměnitelný hlas.

Slash, rodným jménem Saul Hudson, se sice narodil ve Velké Británii, ale již v dětství se s rodiči odstěhoval do Los Angeles. V jeho srdci tak bije britský rock i americká muzika oživená Jimmym Hendrixem. Dnes bývá Slash označován jako možná nejlepší kytarista (mezi padesátníky) a se svým nezpíváním si vždy dokázal poradit skvěle. Co nemá v hlase, to dohání brilantní hrou na kytaru.

Výběr spoluhráčů je také precizní. Po odchodu z Guns N' Roses, kde byl Slash často přehlížen kvůli frontmanovi Axlu Roseovi, se kytarista zaměřil na vhodný výběr kolegů. Po rozjezdu kapely Slash's Snakepit se usadil v superkapele Velvet Revolver a nakonec rozjel spolupráci právě s Mylesem Kennedym a The Conspirators. S touto kapelou má Slash zatím nejvíce (tři) vydaných alb hned po Guns N' Roses (pět).

Album Living the Dream je až po okraj napěchované solidním hard rockem, který se při živém vystoupení určitě rozezní ještě lépe než ze záznamu. Stopáž disku je 52 minut, takže koncert bude určitě stát za to.

Na pódiu kytarového mága nepřehlédnete. Charakteristické rozevláté háro, klobouk a nízko držená kytara jsou jeho jasnými znaky, které jsou vryty do myslí všech fanoušku poctivého rocku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také