TopStar

23. června 2019 11:00

Éterická sedmnáctiletá zpěvačka Billie Eilish si troufá na O2 arenu

Mladá vycházející hvězda vydala debutové album a vyjela na turné po světě. V pražské O2 areně se objeví 20. srpna.

Američanka s irskými a skotskými kořeny Billie Eilish Pirate Baird O’Connellová je hudbou obklopena celý život. Její rodiče se roky pohybují v hudebním průmyslu a bratr Finneas O'Connell je úspěšným skladatelem, zpěvákem a producentem. Sám se na sestřině tvorbě aktivně podílí. Píše jí písně a produkuje hudbu, také jí asistuje na pódiu během vystoupení.

Jako profesionální a úspěšná zpěvačka se Eilish uvedla skladbou ʼʼOcean Eyesʼʼ a na ní navazujícím EP Don’t Smile at Me. V březnu jsme se konečně dočkali i dlouhohrající desky When We All Fall Asleep, Where Do We Go? Album je v dnešní době zlaté a v mnohých zemích i platinové, což vypovídá o výjimečné kvalitě samo o sobě.

Kromě hudby se internetem šíří i videa zachycující Eilishiny tiky, které, jak sama uvedla, způsobuje Tourettův syndrom. S nemocí se zpěvačka potýká od dětství a jak sama uvedla, nejedná se o tiky zvukové (např. nutkání vykřikovat vulgarismy), ale pohybové. Kroucení očima nebo záškuby rukou však jsou u zpěvačky poměrně nenápadné a rozhodně jí nebrání ve zpěvu, vystupování a tvorbě hudby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také