TopStar

7. září 2019 10:52

Evanesence se změn nebojí. Nebo...

Američtí gothici Evanesence jsou bezesporu jednou z největších hvězd v oboru. Gothic rocková skupina okořeněná nu metalem složená kolem éterické drsňačky Amy Lee překvapila i tím, že nepřekvapila.

Dvěma cenami Grammy ověnčená skupina si u nás z kraje září střihla dvojkoncert. 4. září vystoupila v Plzni v prostoru DEPA2015 a 5. září v Brně v Hale Vodova. Doprovod jim zajistili domácí Eponie a americká Veridia.

Ačkoliv, podobně jako např. Linkin Park, nemají při nahrávání sáhnout po elektronických experimentech, naživo je tomu trochu jinak. Experimentální pecka "Imperfection" totiž při živém vystoupení oblékla pro kapelu klasičtější rockový háv. Doufejme, že nezapadne mezi písně, které se hrají jen občas, protože i přesto to za poslech stojí.

Samozřejmostí vystoupení Evanesence jsou hity jako "Bring Me To Life" nebo "My Immortal", které jsou stálicemi každého živáku.

Bohužel ale pořád netrpělivě čekáme na novou desku. Ta poslední, orchestrální Synthesis, vyšla roku 2017. Třeba bude nové album, které je avizováno na rok 2020, podobný trhák jako Synthesis.

Sdílejte článek

Přečtěte si také